Anasayfa / Belediyeler Ekim 6, 2016 54 okunma

Döşemealtı Belediyesi İş Başvurusu

Antalya Döşemealtı Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Döşemealtı Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

2008 yılında ilçe statüsüne erişerek Antalya’nın bir kazası olan Döşemealtı ilçesi şehrin merkez kazalarından biri olmaktadır. Şelale, göl ve doğa manzaraları ile ünlü olan ilçe aynı zaman’da tarihi bir açıdan oldukça değerli bir ilçemiz olmakta. 2015 TÜİK verilerinin istatistiklerine göre ilçe genelinde toplamda 55.462 kişi yaşamını sürdürmektedir. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçenin bölgesel hakimiyeti M.Ö. 4000’li yıllara dayalı Hitit İmparatorluğu’na kadar uzanmaktadır. Hititler, Persler, Medler, Galatlar ve daha birçok farklı devlet ve medeniyete ev sahipliği yapmış olan ilçenin bölgesel alanı son olarak Selçuklu Devleti ve sonrasında ise Osmanlı Devleti tarafından ele geçirilerek günümüz Türkiye Cumhuriyeti’ne kalan önemli miraslardan biri olmaktadır.Ekonomik gelir düzeyi kapsamında baktığımız ilçenin başlıca gelirleri arasında tarım gelmektedir. Tarımsal alanda faaliyet gösteren kişi sayısı oldukça çok olduğundan ötürü yetiştiricilik üzerine yapılan çalışmalar genel olarak arpa, pamuk, zeytin, mısır, buğday, yulaf, susam, narenciye, soğan, her türlü sebze ve meyvenin rahatlıkla yetiştirildiği verimli topraklara sahiptir. Tarımın yanı sıra sanayi alanında da oldukça gelişmiş olan ilçe ayrıca küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiricili üzerine de oldukça başarılı faaliyetle göstermektedir. Tüm bunların yanı sıra ilçenin sürekli gelişmesini sağlayan Döşemealtı Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik özellikle de genç kesimlerden oluşan birçok kişiye istihdam sağlayarak ilçenin genel ekonomik seviyesini sürekli yüksek tutmakta.

Döşemealtı Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Döşemealtı Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Döşemealtı Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Döşemealtı Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap