Dörtdivan Belediyesi İş Başvurusu

Bolu Dörtdivan Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Dörtdivan Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Karadeniz bölgesinin en güzel ilçelerinden biri olan Dörtdivan ilçesi Bolu ile bağlı olmaktadır. Daha önceleri 1990 senesine kadar Gerede ilçesine bağlı bir bucak konumu olarak yer alan Dörtdivan çıkarılan kararname ile “ilçe” statüsüne erişmiştir. Tarihi ve doğa güzellikleri ile oldukça harika bir şehir yapısına sahip olan Dörtdivan ilçesi her ne kadar gözle görülür bir güzelliğe sahip olsa da ilçede sürekli göçler yaşanmakta. Tarihi kapsamda oldukça önemli bir değere sahip olan ilçenin geçmişi ise M.Ö. 2000’li yıllara dayanan bir konumda olduğunu göstermektedir. Gerek tarihi yapıların öne çıkmasında gerek ise yapılan kazı çalışmalarında birçok bulgu ele geçirilerek günümüzde halen ilçenin araştırılması yapılmaktadır.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin başlıca gelir kaynaklarına göz attığımızda ise ilk sırada tarımsal alanlara yönelik elverişli topraklarda üretimler sergilenmektedir. Tarımsal alanlarda yapılan sebze ve meyve üretimlerinin yanı sıra aynı zaman’da tahıl ve arpa üzerine de birçok üretim faaliyeti sergilenmektedir. Küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği de ilçede yapılan en yüksek gelir sağlayan işleyişler arasında yer almaktadır. Tüm bunların yanı sıra ilçenin sürekli gelişmesinde büyük rol oynayan ve ilçenin modern bir hale dönüşmesini sağlayan Dörtdivan Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik özellikle de genç kesimlere birçok alanda istihdam sunarak iş imkanı vermektedir. Bu kapsamda hem ekonominin yükselmesinde hem de olası başka bir göçün önüne geçmek adına da önemli bir işleyiş gösterilmektedir.

Dörtdivan Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Dörtdivan Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Dörtdivan Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ