Doğubayazıt Belediyesi İş Başvurusu

Ağrı Doğubayazıt Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Doğubayazıt Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ağrı iline bağlı olan Doğubeyazıt ilçesi şehrin en eski ve en çok kalabalık nüfusu içerisinde barındıran bir ilçe yapısına sahiptir. Merkez ilçeye 93, İran ülkesine ise 25 kilometrelik bir kısa mesafede yer alan Doğubeyazit ilçesi çok eski tarihlere dayalı bir ilçe konumundadır. İlçenin coğrafi konumuna baktığımızda engebeli ve yüksek bir toprağa bağlı olmasının yanı sıra ilçenin genel merkezi düzlükten oluşmaktadır. Ağrı şehrinin en eski ilçesi olan Doğubeyazıt M.Ö. 900’lü yıllardan kalma kaleleri ve tarihi eser yapıları ile muazzam bir tarihi kent statüsündedir. Hemen her manada kendini sürekli geliştiren bir ilçe yapısına sahip olan Doğubeyazıt, 2015 TÜİK verilerine göre 121.526 kişilik nüfusu sayesinde Ağrı ilinin en çok nüfusa sahip olan ilçesi konumundadır.Ekonomik kapsam’da ele aldığımız ilçe yapısı birçok farklı alana dayalı gelir kaynağı sağlamaktadır. Bunların en başında gelen hayvan yetiştiriciliği ilçenin genel gelir kaynağını oluşturan bir kapı olmaktadır. Hayvancılığın yanı sıra her ne kadar yeterli arazi koşulları yer almasa da kullanılabilir alanlarda tarıma yönelik faaliyetler sürdürülmektedir. Hayvan yetiştiriciliğinde küçükbaş ve büyükbaş, tarımsal alanda ise patates, buğday, arpa ve daha birçok farklı ürün yetiştiriciliği üzerine faaliyetler sergilenmektedir. Tarihi bir yapı zenginliğine sahip olan Doğubeyazıt her sene farklı tarihler çerçevesinde sürekli turizme yönelik turistlerin şehre gelerek ekonomiye katkıda bulunduğu bilinmektedir. Tüm bunların yanı sıra ilçenin ekonomik düzeyi iyi bir seyirde olsun diye Doğubeyazıt Belediyesi tarafından her yıl çeşitli pozisyonlarda istihdam verilmektedir.

Doğubayazıt Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Doğubayazıt Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Doğubayazıt Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ