Anasayfa / Belediyeler Ağustos 24, 2016 93 okunma

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Dünya tarihinde yer alan birçok önemli krallık, uygarlık ve medeniyetlerine ev sahipliği yapmış olan tarihi şehir Diyarbakır, dünya’da surları ile meşhur Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan bir ilimizdir. Osmanlı döneminde ilk olarak getirilen belediye teşkilatı “şehremaneti” 1865 senesinde kararname ile en önce İstanbul’da kurulmuş, 1882 senesinde ise Diyarbakır salnamesinde yer alarak Diyarbakır Şehremaneti olarak kurulup, dönemin Belediye Reisi’de Abdüllatif Efendi olmuştur. Dönemin reis yardımcılığını da şehir içerisinde oldukça sözü geçen Ermeni asıllı Osib Efendi olmuştur. Eski Osmanlı metinlerinde yer alan bilgilere göre 1880 yıllarında eski Diyarbakır’ın bulunduğu Sur içi iki bölüme ayrılmıştır. Doğu ve batı kavramı içerisinde iki ayrı Şehremini tarafından yönetilen sistemin bir yakasında Müslüman bir başkan bulunurken yardımcısı da Hıristiyan biri atanması, diğer yakasında da Hristiyan bir başkanın yardımcılığını da Müslüman biri tarafından yürüttürülerek barış ve eşit hakların yönetilmesi adına işleyişlerini sürdürmüştür.Günümüze kadar Cumhuriyet tarihinde de genel bir belediyecilik faaliyeti gösteren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, İstanbul, Ankara ve İzmir’in “Büyükşehir” statüsü almasından sonra 1993 senesinde Diyarbakır Belediyesi de “Büyükşehir” statüsüne erişmiş ve tüm bucak/köy hizmetlerini eline alarak bünyesinde kapsamıştır. Diyarbakır günümüzde tarihi bir şehir olduğu gibi belediyenin göstermiş olduğu faaliyetler neticesinde modern ve harika bir şehre dönüşmesine vesile olmuştur. Aynı zaman’da uyuşturucu ve kadın şiddetine karşı çeşitli evlerin kuruluşunda imzasını barındıran Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bu alanda insanlara da birçok alanda istihdam sunmuştur.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. sevim eminoglu Ağustos 29, 2016

    Diyarbakırlıyım daha önce mikrokredi projesinde proje mudur asistanı olarak yabancı dil çevirmenliği yaptım daha sonra Diyarbakır devlet hastanesinde otomasyon elemanı olarak iki sene çalıştım çalışmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

Yorum Yap