Anasayfa / Belediyeler Eylül 23, 2016 64 okunma

Diyadin Belediyesi İş Başvurusu

Ağrı Diyadin Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Diyadin Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ağrı iline bağlı olan Diyadin ilçesi Doğu Anadolu topraklarının en eski yerleşim alanlarından biri olmaktadır. Tarihi açıdan oldukça değerli bir konuma Sahip olan Diyadin ilçesi ünlü kaplıcaları ile meşhur bir ilçemizdir. İlk ismi olarak bilinen “Daudyana” olan ilçede yapılan kazı çalışmalar neticesinde ortaya çıkan bulgular ilçenin antik bir kent olduğunu göstermektedir. Tarihi dokuları arasında yer alan Diyadin Kalesi, Meya Köyü ve Tokluca Kalesi ilçenin ne denli bir geçmişe ait olduğunun kalıntılarını üzerinde bulundurmaktadır. Şerefname’de ve birçok kaynakta da geçtiği gibi Diyadin ismi dönemin padişahlarından olan Ziyaeddin tarafından aldığı bilinmektedir. Kürt vatandaşlarımızın çoğunluk gösterdiği ilçe yapısında halk ilçeye “Gihadin” ismiyle hitap etmektedir. İlçe’de töre ve aşiret yargısı üst safhada olmakla birlikte, bölgede en aşırı töre kavramı bu ilçede yaşamakta olup, doğu siyasetinin en kızıştığı uç noktalarından biridir.Ekonomik kapsam’da ele aldığımız ilçenin yapısı 40.000’in üzerinde olan nüfus yoğunluğunun genel olarak tarım ve hayvancılık üzerine faaliyetler ile uğraştığı bilinmektedir. Tarımın elverişli araziler üzerinde sürdürülmesi bu alanda buğday, arpa, patates ve daha birçok tarımsal ürünün üretilmesine olanak göstermektedir. Hayvan yetiştiriciliği konusunda da iyi bir konuma sahip olan Diyadin ilçesi gelirlerinin büyük kısımlarını bu iki alan üzerinden gerçekleştirmektedir. Tüm bunların yanı sıra ilçenin genel tarihini koruyan ve sürekli gelişmesini sağlayan Diyadin Belediyesi her sene farklı çalışma alanlarına yönelik sürekli personel istihdamı vermektedir.

Diyadin Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Diyadin Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Diyadin Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Diyadin Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap