Dinar Belediyesi İş Başvurusu

Afyonkarahisar Dinar Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Dinar Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Dinar ilçesi Afyonkarahisar şehrine bağlı olan bir kazadır. İsmini Orta Asya’dan gelen Türk Göçleri tarafından alan ilçe yapısı o zamanların beylerinden olan Kitiş Bey’in oğlu Dinar bey’den almaktadır. İlçenin bilinen en eski isimlerinden biride “Geyikler” olarak bilinmektedir. Günümüz nüfus oranı 2015 yılında TÜİK tarafından yapılan araştırmalar neticesinde 47.312 kişinin yaşamını sürdürdüğü bilinmekte. Geçmişten günümüze kadar Afyonkarahisar’ın en çok göç veren ilçesi olarak bilinen Dinar ilçesi günümüzde halen göç vermeye devam etmektedir. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçenin genel yapısı M.Ö. 1200’lü yıllara kadar dayandığı bilinmekte. Kazı çalışmalar neticesinde ortaya çıkan bulgularla bilinen bu tarih eski Efes’ten kalma dönemlere ait olduğunu göstermektedir.Ekonomik kapsam’da baktığımız ilçenin yapısında insanlar ormancılık, tarım ve hayvancılık üzerine faaliyetler göstermekte. Şeker pancarı, arpa buğdayı, buğday, patates, tahıl ve daha birçok farklı besin üzerine yetiştiricilikle uğraşmakta. Tarımın yanı sıra hayvancılık üzerine de faaliyet gösteren ilçe halkı ve bağlı olunan köyün halkları ise küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği de yapmaktadır. Tüm bunların yanı sıra ilçe unvanına sahip olduğundan bu yana Dinar Belediyesi tarafından sürekli geliştirilen ilçe günümüz değerlerince halen tarihi yapıtları korunmaktadır. Aynı zaman’da ilçede daha fazla göç olmaması ve ekonomik dengenin sağlanması adına Dinar Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik personel alımı yaparak istihdam sağlamaktadır.

Dinar Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Dinar Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Dinar Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ