Didim Belediyesi İş Başvurusu

Aydın Didim Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Didim Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Turistik değeri ile bilinen Didim ilçesi, Aydın şehrine ait bir kaza olmaktadır. Doğusunda Muğla il sınırı bulunan ilçenin Ege Denizine uzanan sahilleri ilçenin turistik kapsamda gelişmiş bir yer olmasını sağlamaktadır. Gerek doğa ve deniz manzaraları ile gerek ise tarihi geçmişi ile sadece ülkemizde değil, dünya genelinde önemli bir yeri olan Didim ilçesinin 2015 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 73.827 olmaktadır. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin geçmişi oldukça fazla olan Didim ilçesi halk arasında “Hisar” olarak ta adlandırılmaktadır. Yapılan kazı çalışmalar ve tarihi eser yapıların incelenmesinde ortaya çıkan bulguların sonucu ilçenin Neolitik izler taşıdı ve yaklaşık tahminen M.Ö. 8000’li yıllara dayandığı bilinmektedir. M.Ö. 16 yüzyılda Miken ve Giritlilerin savaşına konu olan ilçe birçok farklı devletin egemenliği altına girmiş ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin başlıca gelir kaynakları arasında turizm gelmektedir. Önemli bir tatil beldesi olan Didim ilçesi birçok tatil köyü ile hem yerli hem de yabancı birçok turiste her sene ağırlamakta. İkinci gelir kaynağı ise tamamen tarım üzerine olan ilçede birçok kişi tarımsal faaliyetlerde bulunarak ilçenin genel ekonomisini kapsamaktadır. Pamuk ve buğday üretimi konusunda şehrin en üretken ilçesi olan Didim’de halk refah bir gelir kaynağı oluştururken, aynı zaman’da ilçenin modern bir halde kalması için sürekli işleyişte olan Didim Belediyesi tarafından her sene farklı alanlara yönelik birçok kişiye istihdam sağlanmaktadır.

Didim Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Didim Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Didim Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ