Denizli Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

Denizli Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Denizli Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizi en güzel şehirlerinden biri olan Denizli ilimizin belediye teşkilatı Osmanlı dönemi tarihlerinde 1876 senesinde kurulmuştur. Günümüze kadar verilen hizmetler doğrultusunda Türkiye’nin inci şehirlerinden biri olan Denizli, Belediye teşkilatının kurulmasından sonra 1883 senesinde Tavas ve Buldan ilçelerinin şehre bağlanmasıyla “Sancak” haline getirilerek büyük bir öneme sahip olmasını sağlamıştır. Denizli ilimize sonrasında 1884 ve 1888 tarihlerinde ise Acıpayam ve Çal ilçelerinin bağlanmasıyla büyüyen Sancak, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasıyla Denizli’nin il olmasında büyük rol oynamıştır. 1927 nüfus sayımında Denizli ilinin il merkezi nüfus oranı 15.704 olarak belirlenmiştir. Günümüze kalabalık bir şehir olan Denizli, Cumhuriyetin kurulmasıyla daha da gelişmiş ve günümüzde Devlet kuruluşları, aynı zaman’da yerel yönetmenliklerde yer alan Belediye teşkilatları şehrin modern bir hale gelmesinde büyük çaba sarf etmiştir.İlk zamanlar belediyecilik hizmetlerinin yetersiz olmasında birçok sebep bulunmaktaydı. En basiti batılı ülkelerine nazaran daha teknoloji yoksunu ve bugünkü teknoloji ile o günün zorluklarını yan yana getirmek ve yeni kurulan bir ülkenin zorluk aşamalarının henüz devam etmesi gibi birçok farklı sebeplerden ötürü gelişim süreci biraz sancılı geçse de günümüzde modernliği, manzaraları ve tarihi değerleri ile muazzam bir şehir yapısına sahip olmakta. Denizli Belediyesi, 14 il kapsamında çıkarılan “Büyükşehir” statüsüne denk gelen illerden biri olarak günümüz ismi Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak faaliyet göstermekte olup, birçok proje üzerine Denizli’yi geliştirmiş ve aynı zaman’da çok sayıda kişiye istihdam sağlayarak şehrin genel ekonomik düzeyini iyileştirmiştir.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Denizli Büyükşehir Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Denizli Büyükşehir Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ