Anasayfa / Belediyeler Ekim 8, 2016 53 okunma

Demre Belediyesi İş Başvurusu

Antalya Demre Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Demre Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Eski ismi olan Kale olarak ta anılan Demre ilçesi Antalya ilçesine ait bir kaza olarak yer almaktadır. Tarihi bir geçmişe sahip olan Demre ilçesi aynı zaman’da doğa manzaraları ile göz kamaştıran bir ilçe yapısına sahip olmaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre yapılan araştırmalarca ilçe genelinde toplamda 26.180 kişi yaşamını sürdürmektedir. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçenin bilinen ilk eski ismi “Myra” olarak geçmektedir. Likya bölgesinin önemli şehirleri arasında yer alan Demre ilçesi tarih boyunca birçok devlet ve medeniyete ev sahipliği yapmış önemli bir konumda yer almıştır. Yapılan kazı çalışmalar ve tarihi eser yapıların incelenmesi ile ilçenin M.Ö. 3. Yüzyıla kadar dayandığı ortaya çıkmıştır. Roma Döneminde önemli bir gelişme sağlayan ilçe günümüz Cumhuriyetinde de önemli bir kapsamda yer almaktadır.Ekonomik gelir seviyesine bakıldığında ise ilçenin %90’lık bir payı genel olarak tarımsal alana yönelik faaliyetlerle oluşmaktadır. Nüfusun büyük bir yoğunluğunun tarıma yönelik çalışmalara dayalı olduğu ilçede özellikle de meyve üreticiliği oldukça başarılı bir grafik sergilemektedir. Meyvenin yanı sıra tarımda sebze yetiştiriciliğinde de oldukça başarılı bir işleyiş olan Demre ilçesinde küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği de oldukça önemli bir konuma sahip olmakta. Tüm bunların yanı sıra ilçenin ilerlemesinde büyük rol oynayan Demre Belediyesi, ilçe ekonomisinin iyi bir seyirde olması ve işsizlik oranının düşmesi adına her sene farklı alanlara yönelik personel alımı yapmaktadır.

Demre Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Demre Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Demre Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Demre Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap