Anasayfa / Belediyeler Eylül 20, 2016 65 okunma

Dazkırı Belediyesi İş Başvurusu

Afyonkarahisar Dazkırı Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Dazkırı Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Önemli tarihi dönemlere tanıklık etmekte olan ve aynı zaman’da birçok devletin egemenliği altında kalan Dazkırı ilçesi ülkemizin Afyonkarahisar iline bağlı bir ilçe olmaktadır. Cumhuriyetin ilk yıllarından bu yana kaza olarak bilinen Dazkırı ilçesi farklı güzellikleri ile birçok ilçemizi kıskandıracak cinsten olmakta. 2015 yılında TÜİK tarafından yapılan araştırmalar neticesinde ilçe merkezinde yaşayan sayısı 11.010 kişi yaşamakta. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçenin geçmişi Hitit İmparatorluğuna kadar dayanmaktadır. Birçok devlet ve medeniyetin eşiğinde olan Dazkırı ilçesi tarihi yönden oldukça önemli bir ilçemiz olmakta. İlçenin ekonomik düzeyi ise genellikle tarım üzerine olmaktadır. İlçe işsizlikten ötürü her ne kadar göç verse de ilçede yaşayan geri kalan nüfus tarımdan elde ettiği maddi imkanlar ile ekonomi dengeyi sağlamakta.Ekonomik gelirleri arasında sadece tarım değil tarıma elverişli olmayan bölgelerde ise hayvancılık üzerine gelir sağlanmaktadır. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık üzerine faaliyet gösteren ilçenin köy nüfusu bu kapsamda ekonomik gelirlerini sağlayabilmekte. Tüm bunların yanı sıra Dazkırı Belediyesi tarafından ilçe ve köylerin sürekli olarak geliştirilmesi üzerine aktif bir rol oynaması bir kenara dursun, birçok kişiye her sene farklı alanlara yönelik istihdamlar sağlayarak ilçenin işsizlik oranını azaltmaya çalışmakta. Belediye kapsamında temizlik, zabıta ve daha birçok alanda personel alımı yaparak insanlara ekonomik anlamda destek olmaktadır.

Dazkırı Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Dazkırı Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Dazkırı Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Dazkırı Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap