Anasayfa / Belediyeler Ekim 11, 2016 31 okunma

Damal Belediyesi İş Başvurusu

Ardahan Damal Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Damal Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ardahan’a bağlı olan Damal ilçesi gerek yeşil doğa güzelliğiyle gerek ise tarihi dokusuyla ülkemizin en güzel ve en nadide ilçeleri arasında yer almaktadır. İlçe merkezi ve ilçeye bağlı olan tüm köylerde Dadadli Türkmenleri yaşamlarını sürdürmektedirler. 2015 TÜİK verilerine göre ele aldığımız ilçenin nüfusu 5.554 kişi olmaktadır. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin geçmişi çok eski dönemlere ait olmakla birlikte yapılan kazı çalışmalarında ilk yerleşim bölgeleri arasında yer aldığı ortaya çıkmıştır. Asırlardır Dadali Türkmenlerinin yaşamlarını sürdürdüğü Damal ilçesi Ardahan’ın tarım ve hayvancılık üzerine en çok faaliyet gösteren ilçeleri arasında yer almaktadır. İlçenin büyük bir kısmı her ne kadar işsizlik üzerine güç verse de aile topluluklarının üretim anlayışı sayesinde ilçenin ekonomik seyri iyi bir derecede işlemektedir.Ekonomik gelir kapsamındaki ilçenin genel yapısı özellikle de tarıma yönelik olmakta olup, ilçede yaz aylarında hemen her sebze üretiminin yapılması ve ayrıca meyve üreticiliğinin de olması oldukça iyi bir potansiyel sağlamaktadır. Tarımın dışında küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık ile de uğraşan ilçe halkı bu kapsamda ilçenin oldukça iyi bir ekonomik düzeye sahip olmasını desteklemektedir. Tüm bunların yanı sıra ilçenin daima iyi bir potansiyele ulaşmasını, tarihi dokularını korunmasında ve ayrıca modern bir düzeye erişmesinde büyük çalışmalar sergileyen Damal Belediyesi, her sene farklı alanlara yönelik personel istihdam ederek ülkenin genel ekonomik düzeyini yüksek tutmaktadır.

Damal Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Damal Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Damal Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Damal Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap