Çukurova Üniversitesi İş Başvurusu

13 Şubat 1969 tarihinde Çukurova Ziraat Fakültesi, 1099 sayılı yasayla kurulmuş, hemen ardından Tıp Fakültesi 12 Nisan 1972 tarihinde 1578 sayılı kanunla önce Ankara üniversitesine, ardından 30 Aralık 1973 tarihinde çıkan 1786 sayılı kanunla Atatürk Üniversitesine bağlı olarak kurulmuştur. 1974 yılından itibaren Mühendislik Fakültesi, Temel Bilimler ve İdari Birimler fakültelerinin kurulmasıyla Çukurova Üniversitesinin fakülte sayısı 5’e çıkmıştır. 1982 yılı itibariyle İdari Bilimler, Adana İktisadi ve Ticari Bilimler Akademisinin Ekonomi ve İşletme Fakültesiyle birleştirilip, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi adını almıştır. Aynı yıl Temel bilimlerde Fen – Edebiyat fakültesine dönüştürülürken, Mühendislik Fakültesi de yine Adana İktisadi ve Ticari Bilimler Akademisine ait Mühendislik Fakültesiyle birleştirilerek Mühendislik – Mimarlık Fakültesi adını almıştır. Bunu takiben Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Yabancı Diller Yüksek Okullarının tamamı Çukurova Üniversitesinin çatısı altında toplanarak Eğitim Fakültesi oluşturulmuştur.

1992 yılı itibariyle 6 fakülteye, 11 Yüksekokula, 3 enstitüye, 1 Devlet Konservatuarına, 22 Araştırma ve Uygulama Merkezine sahip fakülte binalarından bazılarını devrederek bölgede 3 yeni üniversitenin kurulmasına ön ayak olmuştur. Bünyesindeki bu küçülmenin ardından daha da güçlenen üniversite yıllar içerisinde büyümesini sürdürmüş, eski halini geride bırakarak çok daha büyük bir üniversite halini almıştır. Günümüzde Çukurova Üniversitesi, 16 Fakülteye, 5 Yüksekokula, 13 Meslek Yüksek Okuluna, 1 Devlet Konservatuarına, 3 Enstitüye, 25 tane de Araştırma ve Uygulama Merkezine sahiptir.

Çukurova Üniversitesi İletişim Bilgileri
Adres; Balcalı Yerleşkesi Rektörlük İdare Binası Kat :1 Yüreğir / ADANA

Çukurova Üniversitesi Kariyer Olanakları
Üniversite bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için üniversite insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. Çukurova Üniversitesi insan kaynakları sayfası.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ