Çukurova Belediyesi İş Başvurusu

Adana Çukurova Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Çukurova Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemiz sınırlarında yer alan Adana’nın merkez ilçelerinden birisi olan Çukurova ilçesi oldukça kalabalık bir nüfusa sahip olduğu gibi aynı zaman’da birçok kişinin rahatlıkla istihdam gördüğü modern bir ilçe yapısına sahiptir. Daha öncelerinde Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı olan bir belde olarak bilinen Çukurova ilçesi daha sonra Seyhan’dan ayrılarak “ilçe” statüsüne erişmiştir. Türkiye’nin en verimli toprakları arasında yer alan bir coğrafik özelliği sahipliği ile bilinen Çukurova ilçesi kendi bünyesinde 13 belediye ve 11 köyü barındırmaktadır. Bu 13 belediyenin 9’u Adana Büyükşehir Belediyesi çatısı altında yer almaktadır. Diğer 4 belediye ise Büyükşehir dışında yer almakta olan belediye kuruluşlarıdır. Tarihi açıdan baktığımızda ise diğer Adana ilçeleri gibi M.Ö. 6000’lere dayanan bir geçmişe sahiptir.Verimli topraklarından ötürü eski çağlarda yer alan birçok devletin göz bebeği olarak bilinen Çukurova ilçesi içerisinde yer alan ilk yerleşim Hitit İmparatorluğu devleti olmaktadır. Bunun sonrasında ise Asurlular, Büyük Med İmparatorluğu, Persler, Roma İmparatorluğu ve Bizans İmparatorluğu gibi medeniyetin en önemli devletleri tarafından egemenliği altına alınmıştır. TÜİK verilerinin 2015 istatistiğine göre 359.315 kişinin yaşadığı Çukurova ilçesindeki birçok insan her sene Çukurova Belediyesi tarafından gerek kendi belediye bünyesinde gerek ise belediye’ye ait önemli alt şirketlerde istihdam görmektedir. Bu duruma dayalı olarak ilçenin genel ekonomik sorunlarında azalmaya yardımcı olan belediye birçok özel şirketler bünyesine dayalı olarak hazırladığı çalışmalarda çok sayıda kişinin istihdam görmesini sağlamıştır.

Çukurova Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Çukurova Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Çukurova Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ