Anasayfa / Belediyeler Eylül 30, 2016 69 okunma

Çubuk Belediyesi İş Başvurusu

Ankara Çubuk Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Çubuk Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Çubuk ilçesi bağlı olduğu merkez Ankara iline 35 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçemizdir. Osmanlı döneminde meydana gelen Fetret Devrinin başlatıldığı Çubuk Ovası bu ilçede yer almaktadır. Ülkemizin en popüler ve en büyük ikinci havalimanı olan Esenboğa Uluslararası Havalimanı Çubuk ilçesi sınırlarında yer almaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçe merkezinde 86.055 kişi yaşamını sürdürmektedir. Köken bilimine baktığımızda ilçenin Anadolu Türkleri tarafından fethedildiği bilinmektedir. İlk ele geçirilen bölgeler arasında yer alan Çubuk ilçesi Selçuklu Devleti’ne bağlı olan komutanlar arasında yer alan Çubuk Bey tarafından fethedilmiştir, ilçenin ismi de komutandan gelmektedir. İlk adının böyle geçmesi gibi aynı zaman’da halk tarafından Çubukabad olarakta bilindiği söylenmektedir.Ekonomik olarak ele aldığımız ilçenin genel yapısı ise tamamen tarıma ve hayvancılığa dayanmaktadır. Tarımsal alanlarda birçok farklı besin yetiştiriciliğinin yapıldığı verimli araziler üstünde halkın büyük bir kısmı tarım alanında faaliyetlerini göstermektedir. Aynı zaman’da küçükbaş ve büyükbaş hayvancılığının da hatırı sayılır bir halk kısmı tarafından çalışmaların yapıldığı görülmektedir. Hayvancılık üzerine birçok et tesisinin de olduğu ilçede son dönemlerde dünyaya nam salan ve eylülün ilk haftasında sofralara giden Çubuk Turşusu da gelir kaynakları arasındadır. Tüm bunların yanı sıra Çubuk Belediyesi tarafından her sene farklı alanlara yönelik çok sayıda personel alımı yapılarak istihdam verilmektedir. Bu sayede işsizlik oranını minimum seviyeye indirme çabaları başarılı olmaktadır.

Çubuk Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Çubuk Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Çubuk Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Çubuk Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap