Çorum Ek İş İlanları

Çorum evde ek iş imkanları. Ek iş arıyorum ve yapmak istiyorum diyenlere, evlerde hafta içi ya da hafta sonu yapabilecekleri mandal, boncuk, paketleme, kalem, nikah şekeri gibi ek işler hakkında bilgiler…

Çorum kurak bir iklim yapısına hâkim yapısı nedeniyle hububat üretimine ağırlık verilen bir tarım şehrimizdir. Tahıl ağırlıklı üretim gelişmektedir. Tarım da modernleşme hızlı bir şekilde gelişmiş ve önem kazanmıştır.

Çorum Ekonomisi
Çorum da ekonomi tarıma dayalıdır. Tarımın yanında hayvancılıkta oldukça önemlidir. Koyun, kıl keçisi, tiftik keçisi, manda gibi hayvanlar ağırlıktadır. Aynı zamanda tavukçulukta önemli istihdam alanıdır. Tavukçuluğu geliştirmiş önemli 5 işletme Çorum’da yer almaktadır. Çorumda arıcılıkta her yıl belli bir artış göstermektedir. Ormancılıkta önemli bir çalışma alanıdır. Fidanlıkların sayısı gün geçtikçe artmaktadır.Çorum sanayisi gelişmemiştir. İnsanlar tarıma ağırlık vermektedir. Belli başlı fabrikalar bulunmaktadır. Genellikle tuğla ve kiremit fabrikası ağırlıktadır. Aynı zamanda şehir içerisinde un fabrikaları da mevcuttur. Sanayileşme önümüzde ki yıllarda gelişme gösterecektir.

Çorum’da Evde Yapılabilecek İşler
Çorumda ev hanımları ek gelir arayan insanlar veya iş bulamamış evde oturan insanlar için birçok ek iş imkânı mevcut bulunmaktadır. Bunlar içerisinde evde sabun yapımı, Evde takı, toka işleri, evde yemek ve mantı yapımı, evde nikâh ve bebek şekerleme hazırlaması, evde boncuk ve süs işleme, evde süs eşyaları hazırlama, örgü işlemleri ve satışı gibi birçok el işi emeği ile yapılıp ücrete dönüştürülebilecek iş bulunmaktadır. Bu işleri firmalarla anlaşıp bulup başlayabilir. Ve getiri sağlayabilirsiniz. Herhangi bir sermayesi olmamakla güzel bir getirisi vardır. Bu işler için vakit ayırmanız gereklidir sizleri çok yoracak işler değil gayet eğlenceli ve yetenek gerektiren işlerdir.

Ek iş ilanı veren firmalar alt kısımdan yorum bölümünden iş ilanlarını ücretsiz yayınlatabilirler.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. tugba diyor ki:

  Çorum merkezde paketleme evde aşçılık yapabilirim.

 2. betul diyor ki:

  Paketleme vs . Is ariyorum

 3. aynur gul diyor ki:

  Çorum merkezde oturuyorum. Her turlu paketleme işi, nikah şekeri, sabun, davetiye, mevlüt şekeri, kına paketleme vb. işleri yapabilirim.

 4. Sibel diyor ki:

  Bahsi geçen işleri yapabilirim

 5. kader diyor ki:

  Her turlu yemek, orgu bebek vb.bircok el becerilerim vardir.

 6. Jale Çınar diyor ki:

  Paketleme isi sabun yapimi manti gibi isler yaparim

 7. fatma diyor ki:

  Evde boncuk paketleme ve nikah şekeri yapabilirim.

 8. mine diyor ki:

  Paketleme, nikah şekeri, boncuk işleri yaparak sarma işi yapabilirim.

 9. Serpil diyor ki:

  Neden yorumuma cevap gelmiyor

BİR YORUM YAZ