Anasayfa / Belediyeler Ağustos 24, 2016 152 okunma

Çorum Belediyesi İş Başvurusu

Çorum Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Çorum Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Çorum Belediyesi ilk olarak hizmetlerine 1875 senesinde Mazlumoğlu Hacı Halil Efendi’nin belediye reisi olarak görevinin başına geçmesiyle başlamıştır. Belediye işleyişleri merkez bulunan Hükümet Konağı’nın içerisinde faaliyetlerine başlamış ve Hükümet Konağı’nda çıkan talihsiz yangın vakasından sonra belediye faaliyetlerini geçici olarak başka bir bina içerisinde sürdürmüştür. 1923 yılında Samsun’da bulunan Mehamizadelerden satın almış olduğu 30 beygir gücündeki Berliest marka kamyon motorunu satın alarak kıt kanat temin ettiği benzinle basit bir tesisat kurmuş ve kentin tüm sokaklarını aydınlatmıştır. 1857 yılından bu yana birçok belediye reisinin hizmet verdiği belediye bünyesi günümüzde modern binasında Çorum ilinin daha modern bir hale kavuşması için sürekli faaliyetlerini sürdürmektedir.Günümüzde birçok farklı alana da yatırımlar yaparak döner sermaye sağlayan belediye himayesindeki işleyişler şehrin genel ekonomi yapısının bozulmaması ve buna dayalı olarak kimsenin etkilenmemesi üzerine yapılan projelendirme il şehrin birçok alanında değişiklikler sergilenerek insanların daha rahat bir yaşam sürdürmesini sağlamıştır. Günümüze kadar birçok uygarlık ve medeniyetlere ev sahipliği yapan Çorum, belediye tarafından bu tarihi eser yapıların bozulmaması adına sürekli bakım ve onarım çalışmalarının yapılması kültür ve turizm açısından da büyük bir hizmet sağladığını ortaya koymaktadır. Tüm bunların yanı sıra özellikle de genç kesimlere sunmuş olduğu farklı aktivite ve iş imkanları sayesinde çok sayıda kişinin istihdam görmesini sağlamıştır.

Çorum Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Çorum Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Çorum Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Çorum Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap