Çobanlar Belediyesi İş Başvurusu

Afyonkarahisar Çobanlar Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Çobanlar Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Afyonkarahisar iline bağlı Çobanlar ilçesi gerek tarihi gerek ise doğal güzellikleri ile şehrin en güzel ilçeleri arasında yer almaktadır. Eski çağlara kadar uzanan geçmişi ile bilinen Çobanlar ilçesi az sayıda nüfusu ile bilinen ve genellikle tarıma dayalı olarak gelir sağlayan bir halk topluluğuna sahiptir. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçe Eski Tunç Çağı’na kadar uzanmaktadır. Birçok devletin kurulduğu antik yerleşim alanında yapılan arkeolojik kazı çalışmaları neticesinde dünyaya nam salmış imparatorlukların ilk yerleşkesi olarak ortaya çıkmaktadır. Ekonomik kapsam’da baktığımız ilçe yapısı ise genellikle nehir ve ovaların bol olmasından ötürü öncelikli olarak tarıma dayalı olarak yapılan işler üzerine gelir kaynağı oluşturulmakta. Nüfus oranına baktığımız ilçe 2015 TÜİK verilerine göre toplamda 14.069 kişiyi bünyesinde barındırmakta ve bu nüfusun büyük bir bölümü hayvancılık ve tarım üzerine faaliyetlerini sürdürmekte.Birçok besin türünün yetiştirildiği tarlalarda en çok şeker pancarı üzerine üretimler gösterilmekte. Bunun yanı sıra buğdaya da önem veren ilçe halkı bu sayede iki farklı un fabrikasına sürekli olarak buğday yetiştirmektedir. Hayvancılık alanında da gelişim gösteren nüfusun bir kısmı bu kapsam büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ile kendilerine ekonomik bir kapı yaratmaktadırlar. Tüm bunların yanı sıra Çobanlar Belediyesi tarafından her sene farklı alanlara yönelik çok sayıda personel istihdamı yapılarak ilçenin işsizlik oranını minimuma indirme planları içerisinde yer almaktadır.

Çobanlar Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Çobanlar Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Çobanlar Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ