Çıldır Belediyesi İş Başvurusu

Ardahan Çıldır Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Çıldır Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizde bulunan ilçeler arasında en az nüfuslardan birine sahip olan Çıldır, Ardahan ilinin bir ilçesi olmaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçe genelinde yaşayan kişi sayısı toplamda 9.759 kişi olmaktadır. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçenin ilk bilinen isimleri ise 8.yüzyıl tarihçisi olan Gevond’a göre Çeld, Gürci kaynaklarına göre Çandır ve Osmanlı kaynaklarına göre ise Çıldır olarak geçmektedir. Geçmiş zamanlardan günümüze kadar Türk devletleri tarafından egemenliği altına alınan ilçe tarihi eser yapılar ve modern mimari yapıtları sayesinde oldukça göz kamaştırıcı bir özelliğe sahip olmaktadır. Bunların yanı sıra Çıldır Sancağı, Osmanlı İmparatorluğu’nun önemli bir simgesi olarak günümüze kadar değeri korunmaya devam etmekte.Çıldır ilçesinin genel ekonomik gelir seviyesine baktığımızda ise turizm başlıca olarak yer almakta. Önemli bir gelir potansiyeli sağlayan turizm faktörü ilçeni ekonomik kapsamda bir baş yapıt olduğunu söyleyebiliriz. Turizmin yanı sıra tarım ve hayvancılık üzerine de oldukça başarılı bir faaliyet gösteren ilçe ve ilçeye bağlı olan köyle halkı özellikle de tarıma yönelik birçok besin kaynağını üretebilmektedir. Hayvancılık alanında da oldukça gelişme gösteren ilçede büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine birçok kişi çalışmaktadır. Tüm bunların yanı sıra aynı zaman’da ilçenin modern bir hale dönüşmesinde büyük bir katkısı olan Çıldır Belediyesi, her sene farklı alanlara yönelik birçok kişi istihdam ederek ekonomik gelir düzeyini yüksek tutmaktadır.

Çıldır Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Çıldır Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Çıldır Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ