Anasayfa / Belediyeler Eylül 11, 2016 100 okunma

Ceyhan Belediyesi İş Başvurusu

Ceyhan Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Ceyhan Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Adana şehrimizin bir ilçesi olan Ceyhan şehir merkezine 47 kilometrelik bir mesafede yer almakta. Tarihi bir değere sahip olan ilçe yapısı, Adana’nın merkez ilçeleri hariç en fazla nüfusa sahip birinci ilçesidir. 2015 senesinde TÜİK tarafından yapılan incelemeler neticesinde ilçe genelinde yaşayan nüfus sayısı toplam’da 159.504 olarak kayıtlara geçmekte. Yakın tarihe dayalı olarak bilinen en eski isimleri 1860 yılından sonra Yarsuat, daha sonrasında Hamidiye, Urfiye ve Cumhuriyet kurulduktan sonra ise 1929 senesinde Ceyhan ismini almıştır. Yakın zamana ait olan bu bilgilerin dışında ilçenin genel tarihine baktığımızda ise şuan ki yaşamımızdan yaklaşık 9.000 yıl öncesine kadar ilçenin var olduğu söz konusu olmakta.Ceyhan Ovası yakınlarında başlayan ilk yerleşke 9000 yıl evvel ilk olarak Hitit İmparatorluğu tarafından başlamış ve sonrasında ise sırasıyla Asurlular, Fenikeliler, Mısırlılar, Büyük MED İmparatorluğu, Persler, Roma İmparatorluğu ve Bizans İmparatorluğu en fazla yıllar boyunca hüküm sürmüş devletler olmakta. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Ceyhan sonrasında birçok devlet tarafından ele geçirilmiş ve son olarak Osmanlı İmparatorluğu egemenliğine girmiştir. Sonrasında ise günümüzde Cumhuriyete miras kalan ilçe yapısı Ceyhan Belediyesi tarafından sürekli olarak daha modern ve daha işlevsellik kapasitesi yüksek bir ilçe haline getirilmiştir. Bunun yanı sıra Ceyhan Belediyesi birçok kişiye istihdam sağlayarak gerek ilçenin gerek ise Adana şehrinin ekonomisine büyük bir katkıda bulunmaktadır.

Ceyhan Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Ceyhan Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Ceyhan Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Ceyhan Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap