Çelikhan Belediyesi İş Başvurusu

Balıkesir Çelikhan Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Çelikhan Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Adıyaman ilinin en çok dağlık alanlarına sahip olan ilçeleri arasında yer alan Çelikhan ilçesi gerek doğal güzellikleri, gerek verimli toprakları, gerek ise tarihi değerleri ile nadir ilçelerimizden biri olmaktadır. İlçenin 2015 TÜİK nüfus verilerine baktığımızda 8.000’e yakın bir nüfusun ilçe merkezinde yer aldığı görülmekte, fakat bu sayı köy ve bucaklarını bünyesine aldığı vakit neredeyse iki katına 15.000’lik bir nüfus artışı göstermekte. İlçeye bağlı olan 1 kasaba ve 17 köyün birleşimi olan bu nüfusun yarısından fazlası genel olarak tarımsal alana yönelik faaliyetler ile ekonomik düzeyi oluşturmakta. Her ne kadar engebeli ve dağlık alanların çok olması var olsa da geriye kalan tarım alanlarının hemen her bölümü kullanılmakta.Tarımsal düzeyde faaliyet gösteren halkın büyük bir çoğunluğu üretim gösterdikleri çoğunluklar arasında armut, elma, ceviz, erik, şeftali, kiraz ve kayısı gibi birçok meyve türünün üretimlerinde bulunmaktadırlar. İşsizlik oranı var olan ilçede her ne kadar güç durumu yaşansa da insanlar kendi ekonomisini yaratmak adına sadece tarıma yönelik değil aynı zaman’da hayvancılık üzerine de yoğunlaşarak ilçenin ekonomik düzeyinde artış göstermesini sağlamaktadır. Bir zamanlar Hitit İmparatorluğu devrinde başlayan ilçe yapısı günümüz Cumhuriyetine bağlı bir ilçe olarak bugünümüze kalan tarihi dokularını ve ilçe yapısını korumakta. Bunun yanı sıra belediye kendi bünyesinde her sene farklı tarihlerde çok sayıda kişiye istihdam sağlamakta.

Çelikhan Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Çelikhan Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Çelikhan Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ