Çelebi Hava Servisi İş Başvurusu

Esenboğa hava limanında 1958 yılında kurulan Çelebi Hava Servisi Türkiye’nin ilk özel yer hizmetleri şirketidir. İlk hizmetini Sabena Belgian Airlines ve Iran Air’a veren Çelebi Hava Servisi, 1969 yılında İstanbul şubesini açtı. Aynı yıl içerisinde Esenboğa Havalimanında Swissair Hava yollarına da hizmet vermeye başladı. 1975 yılında merkezi İstanbul’a taşınan şirket, British Airways ve Austrian Airlines’e trafik ve ramp hizmeti vermeye başladı. 1984 yılında Lufthansa Havayolları’na hizmet vermeye başlamasıyla birlikte şirket yeni bir sürece girmiş oldu. Ve tüm diğer havayolu şirketlerine bu firmayla yaptığı iş birliği referans niteliği taşıdı.

1986 yılında İzmir Çiğli Havalanı istasyonu açılan firma Lufthansa’ya verdiği hizmetle faaliyetlerine başladı. Antalya’da 1990 yılında istasyon açan Çelebi Hava Servisi burada da ilk hizmetini Lufthansa’ya verdi. 1991 yılında yer yönetmeliğinde değişmeye gidilmesiyle birlikte o güne kadar sadece tarifeli seferlere hizmet verebilen firma tüm uçuşlara hizmet vermeye başladı. Aynı sene Dalaman istasyonunu açan firma Britannia charter, Hapag Lloyd ve Martinair’e bu istasyonda hizmet vermeye başladı. 1993 yılında Çelebi Hava Servisi Adana Şakir Paşa Havaalanında hizmete başladı. Milas Bodrum istasyonunu 1997 senesinde açan firma, Avrupa’dan Türkiye’ye sefer yapan yerli charter havayolu şirketleriyle yabancı charter havayolu şirketlerine hizmete başladı.  1998 yılında Tekirdağ Çorlu Havalimanında hizmete başladı. AVIANCE grubunun kurucu üyelerinden birisi olarak Çelebi Hava Servisi bağımsız handling kuruluşlarının oluşturduğu yapılanmada yer almaktadır. ISO 9001:2000 belgesi sahibi firma, Çelebi Kargo Antrepo hizmeti de vermektedir. Tarihler içerisinde hemen tüm havayollarında ofisler açan firma havalimanı projelerinde de yap – işlet – devret modeliyle bina yapımı işleri yapmıştır. Firmanın dünyanın çeşitli yerlerinde de ofisleri bulunmaktadır.

Çelebi Hava Servisi İletişim Bilgileri
Adres; Anel İş Merkezi, Saray Mah., Site Yolu Sok., No: 5, Kat: 9 34768 Ümraniye – İstanbul

Çelebi Hava Servisi Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Çelebi Hava Servisi firmasında kariyer yapabilirsiniz. Çelebi Hava Servisi insan kaynakları ve kariyer sayfası.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ