Çay Belediyesi İş Başvurusu

Afyonkarahisar Çay Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Çay Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Afyonkarahisar’a bağlı olan Çay ilçesi doğal görünümü ile meşhur ilçelerimizden biridir. Doğal alanlarının yanı sıra oldukça büyük bir öneme sahip olan tarihi kalıntıları da bulunan Çay ilçesinin bilinen en eski tarihi Tunç Çağı’na kadar dayanmaktadır. Genel tarih çerçevesinde önemli medeniyetler olan Mısır, Suriye ve Trakya Krallığı’na ev sahipliği yapmış olan ilçe birleşik bir ordu çerçevesinde oluşan İpsos Savaşı’nın ev sahibi olmaktadır. Antik bir çağ coğrafyasına ait olan Çay ilçesinin günümüz nüfusu 2015 yılında TÜİK verilerine göre 32.093 kişinin yaşamını sürdürdüğü bilinmektedir. Tarihi yanı sıra günümüz gelir kaynaklarına baktığımız ilçe geneli tarım alanına yönelik faaliyetler göstermekte. Dağlık ve engebeli alanlara sahip olan ilçenin tarım alanına yönelik arazilerinde ise oldukça verimli topraklar yer almaktadır.Tarımsal alana yönelik çalışmalar gösteren halkın başlıca yetiştiricilikleri arasında tahıl, şeker pancarı ve haşhaş yer almakta. Bunun yanı sıra birçok sebze ve meyve üretiminde de bulunan ilçe halkının büyük bir kısmı tarım alanında faaliyet göstermektedir. Geriye kalan nüfusun bir kısmı ise ova ve dağlık kırsalların var olmasından ötürü hayvancılık üzerine de faaliyet göstermekte. Büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine ekonomik gelirler sağlanmaktadır. Tüm bunların yanı sıra Çay Belediyesi ilçenin genel yapısını iyileştirirken, ayrıca her sene çeşitli alanlara yönelik birçok kişiye istihdam sağlamaktadır.

Çay Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Çay Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Çay Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ