Çavdır Belediyesi İş Başvurusu

Burdur Çavdır Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Çavdır Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Burdur iline bağlı olan Çavdır ilçesi çok eski bir dönem ait olan ilk yerleşke tarihine sahip olmaktadır. Gerek tarihi kadar doğa güzellikleriyle de oldukça tanınan Çavdır, ülkemiz açısından oldukça önemli bir bölgede yer almakta. Tarih boyunca birçok devletin istilasını uğrayan ve çok sayıda egemenlik uygarlığını içerisinde barındıran ilçe aynı zaman’da önemli medeniyetlerin beşiği olarak ta önemli bir coğrafya da yer almaktadır. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin en önemli geçmiş tarihi ise antik dönemlere dayanmaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede toplamda yaşayan kişi sayısı 12.689 olmakta. Nüfusun genç kesimi sürekli göç halinde olarak Antalya dolaylarına ya da İstanbul gibi batı illerine dağılım göstererek istihdam görebilmek için gurbet yollarına düşmektedir.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin başlıca gelir kaynakları arasında tarıma dayalı faaliyetler gelmektedir. Tarımsal arazilerin elverişli olmasıyla birçok sebze ve meyve üretimi üzerine faaliyetler gösteren halk bu sayede ekonomik olarak refah bir seviyede yaşayabilmektedir. Her ne kadar genç kesimlerde kayıplar olsa da ilçe halkı bu işleyişler sayesinde gelirlerini rahatlıkla sağlayabilmektedir. Küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine de uğraş veren halk buradan da önemli bir gelir kaynağı elde etmektedir. Tüm bunların yanı sıra işsizliğinin önüne geçmek isteyen Çavdır Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik birçok kişiye istihdam sunmaktadır.

Çavdır Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Çavdır Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Çavdır Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ