Anasayfa / Belediyeler Ağustos 23, 2016 130 okunma

Çankırı Belediyesi İş Başvurusu

Çankırı Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Çankırı Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Çankırı ilimiz, batılı birçok gezginler tarafından “Çangırı” veya “Çengiri” olarak da dillendirilmiştir. Eski bir tarihe sahip olan şehir daha önceleri Gangra ismini taşıyan tarihi kentin toprakları üzerine kurulmuş ve yıllara tanıklık ederek birçok medeniyeti topraklarında yaşamıştır. Daha önceleri Paphlagonia’ya bağlı olan şehir daha sonrasında ise Pontus adlı devlete ve akabinde ise Galatia devletine bağlı olmuştur. Zamanın hükümdarı olan Deiotarus, Gangra şehrini merkez olarak tayin etmiştir. Bir zamanlar Bizanslıların sürgün yeri olarak bilinen bu topraklar M.Ö. 25 yılında Roma İmparatorluğu topraklarına katılmıştır. Emeviler zamanında kentin toprakları İslam orduları zaman çoğu kez saldırılara şahitlik etse de bir türlü ele geçirilememiştir.Geniş bir öykü yelpazesine sahip olan tarihi kent birçok devletin egemenliği altına girmiş ve son olarak I.Murad tarafından fethedilerek Osmanlı topraklarına katılmıştır. Dünden bugüne yaşanan ve miras kalan çok sayıda kültürel ve diğer tarihi kalıntılar şehrin ne denli bir coğrafyaya ve ne denli bir eski tarihe sahip olduğunu göstermektedir. Günümüz devlet kuruluşları ve yerel yönetmenlikler şehrin daha modern bir yapıda olması adına sürekli olarak durmadan çalışmalarını sürdürmüş ve birçok turistin akın ettiği modern bir şehir haline gelmesini sağlamıştır. Çankırı Belediyesi tarafından sürekli gelişime açık bir şekilde büyüyen şehir aynı zaman’da belediye tarafından çok kişiye istihdam sağlamasıyla ekonominin orta derece de olduğu bir ilimizdir.

Çankırı Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Çankırı Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Çankırı Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Çankırı Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap