Anasayfa / Belediyeler Eylül 29, 2016 132 okunma

Çankaya Belediyesi İş Başvurusu

Ankara Çankaya Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Çankaya Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ankara iline bağlı olan Çankaya ilçesi gerek ülkemiz gerek ise bağlı olduğu Ankara ilinin önemli bir ilçesi olmaktadır. Özellikle de Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni kurulmasıyla Ankara’nın başkent mertebesine ermesi ilçenin oldukça gelişmiş bir yönetim merkezi haline gelmesini sağlamıştır. Bu durum aynı zaman’da Ankara ili ve Türkiye Cumhuriyeti konumunda da geçerli bir sıfat olmaktadır. 2015 yılında TÜİK tarafından yapılan araştırmalarda ilçe nüfusu 922.536 olmaktadır. Bu durum ayrıca ilçenin Türkiye’deki en kalabalık ve en büyük ilçesi konumunda olmasını sağlamaktadır. Toplam’da 102 lise binasının bulunduğu ilçe merkezi aynı zaman’da 10 üniversite ile eğitim kapsamında da oldukça gelişmiş bir yapıya sahiptir.Ekonomik gelir kapsamında baktığımız ilçenin yapısı genel olarak ticarete ve ilçenin kalabalık statüsüne bağlı olmaktadır. Burada yaşamını sürdüren halkın büyük bir oranı ticari gelirler sayesinde ilçenin genel ekonomisini sağlamaktadır. Birçok farklı iş yeri hanlar ve alışveriş merkezlerinin olduğu ilçede özellikle de üniversite öğrencilerinin burada yaşaması ilçe halkını oldukça memnun etmektedir. Memur ve üst düzey gelire sahip insanların genellikle bu ilçede yaşaması halkın daha fazla alana yönelik ticaret yapmasını sağlamaktadır. Durum böyle olmakla birlikte aynı zaman’da birçok bayan evinde boş zamanlarını değerlendirerek farklı el becerileri ile hazırladıkları ürünleri satmaktadırlar. Tüm bunların yanı sıra Çankaya Belediyesi ilçenin sürekli ileri derecede olması ve işsizliğin minimum seviyeye düşmesi için birçok kişiye her sene farklı alanlarda istihdam sağlamaktadır.

Çankaya Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Çankaya Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Çankaya Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Çankaya Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap