Anasayfa / Ek İşler Mayıs 12, 2015 886 okunma

Çanakkale Ek İş İlanları

Çanakkale evde ek iş imkanları. Ek iş arıyorum ve yapmak istiyorum diyenlere, evlerde hafta içi ya da hafta sonu yapabilecekleri mandal, boncuk, paketleme, kalem, nikah şekeri gibi ek işler hakkında bilgiler…

Çanakkale, hem coğrafi konumu, hem sahip olduğu doğal güzellikler hem de ulaşım kolaylığı açısından çok önemli bir ilimizdir. Ekonomisi tarıma dayalı olan Çanakkale ilinin sanayisi de yavaş yavaş gelişmeye başlamıştır. Bunun dışında balıkçılık, turizm ve ormancılıkta Çanakkale’nin ekonomisi için gittikçe daha önemli bir hale gelmeye başlamıştır.

Çanakkale Ekonomisi
Ayçiçek üretimi ile Türkiye’nin ikinci ili olmayı başaran Çanakkale’de buğday, yulaf, arpa, çavdar, tütün, susam ve baklagiller yetiştirilen diğer ürünler içerisindedir. Bu ilimizde bağcılık çok fazla ilerlemiştir. Yetişen üzümler oldukça meşhurdur ve lezzetlidir. Zeytin üretiminde de 4. sırada yer alan Çanakkale, geniş bir zeytinlik alanı sahasına sahiptir. Sera için elverişli bir bölgedir. Tarımda son teknoloji kullanılmaktadır, modern yöntemlerle gübreleme ve sulama yapılmaktadır.

Çanakkale’nin neredeyse yarısı ormanlarla kaplıdır. Bu sebeple de ormancılık bölgede önemli bir geçim kaynağı oluşturmuştur. Maden yatakları açısından da çok zengin bir ilimizdir fakat bu maden yataklarından yalnızca bazıları işletilebilmektedir. Çanakkale’de hayvancılık çok önemli bir yer tutmaktadır.Koyun, keçi ve sığır en fazla beslenen hayvanlar içerisinde yer alır. Çok fazla arı kovanına sahip olan bu ilimizde üretilen çam balı da oldukça lezzetlidir. Balıkçılıkta da çok önemli bir kentimizdir. Birçok balık çeşidi avlanabilmektedir. Belli bölgedeki halkın birçoğu geçimini balıkçılık ile sağlamaktadır. Ayrıca kümes hayvancılığı da önemli geçim kaynaklarından bir diğeridir.

Türkiye’nin en büyük adası olan Gökçeada’nın sahip olduğu coğrafi yapısı tarım, hayvancılık, balıkçılık ve turizm alanında çok büyük bir potansiyele sahiptir. Bu bölgede balıkçılık çok önemli bir geçim kaynağı olmuştur hep. Gökçeada coğrafi konumu açısından da çok önemli bir bölgedir. Önemli bir suyolu üzerinde bulunmaktadır. Saroz Körfezine yakın olması balıkların daha fazla olmasında önemli bir yer tutmaktadır.

Çanakkale’de Evde Yapılabilecek İşler
Evde dikiş işleri ek gelir olarak gelir sağlatan bir alandır. Firmalar tarafından evde düzenli olarak dikiş dikecek bayanlar aranıyor ve dikecekleri sabahlık ve gecelik başına ücret ödenmektedir.

Ek iş ilanı veren firmalar alt kısımdan yorum bölümünden iş ilanlarını ücretsiz yayınlatabilirler.
Konu İle İlgili Görseller
Çanakkale Ek İş İlanları
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap