Anasayfa / Belediyeler Ağustos 23, 2016 125 okunma

Çanakkale Belediyesi İş Başvurusu

Çanakkale Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Çanakkale Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin önemli şehirlerinden biri olan Çanakkale şehrimiz Cumhuriyetin ilk kuruluş yıllarında var olan Gelibolu ve Biga sancaklarının ortadan kaldırılmasıyla zamanın Çanak köyü’nün il statüsü verilerek meydana gelmesini sağlamıştır. Eski çağ isimleri olan Dardanelles ve Hellespontos olarak adlandırılan Çanakkale isi o 1927 senesindeki sayım zamanında toplam’da 8.500 kişilik bir nüfusa sahipti. Hellespontos ve Dardanalles olarak adlandırılan şehir Çanakkale yaklaşık 3000 yıllık bir yerleşim hayat sürdürdüğü yapılan kazı ve bulgu çalışmaları neticesinde ortaya çıkmıştır. Günümüzde filmlere de konu olan Truva’nın kalıntıları halen şehirde görülebilmektedir. M.Ö. 2500 yıllarında yaşanılan bir deprem bulgusuna rastlayan tarihçiler antik kent içerisinde bulunduğu bölge itibari ile uzun yıllar boyunca Lidyalıların egemenliği altında bulunan bir toprak olarak yönetilmiştir.M.Ö. 336 yılında ise bölgede büyük bir güç haline gelen ve dünyaya korku salan Pers İmparatorluğu, Helenizm inancını tüm dünyaya yaymak için harekete geçmiş ve bu inancı yaymak adına Büyük İskender’i Biga Çayı yakınlarında bozguna uğratarak dünyaya nam salmıştır. Günümüzde gerek Devlet kuruluşları gerek ise yerel yönetimler sayesinde harika bir şehre dönüşen Çanakkale ilimiz özellikle de “Büyükşehir Belediyesi” statüsüne eriştikten sonra daha kapsamlı çalışmalar sergilemiştir. Şehri daha modern ve daha güzel bir hale getirmek maksadıyla yürüttüğü işlemler doğrultusunda çalışmalarını sürdürmüş ve birçok kişiye de istihdam sağlayarak hem şehir hem de ülke ekonomisine katkılarda bulunmuştur.

Çanakkale Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Çanakkale Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Çanakkale Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Çanakkale Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap