Çamlıdere Belediyesi İş Başvurusu

Ankara Çamlıdere Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Çamlıdere Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ankara iline bağlı bir kaza olan Çamlıdere, ilin kuzey batısında yer almaktadır. Kızılcahamam, Gerede, Beypazarı ve Güdül ilçelerine komşu olmaktadır. Şehir merkezine 99 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçe 1953 senesinde Kızılcahamam ilçesine bağlı bir bucak statüsündeydi. 02/12/1953 senesinde Kızılcahamam’dan ayrılarak ilçe statüsüne erişmiştir. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin genel geçmişi hakkında net bilgiler yer almasa da, ilçe içerisinde bulunan çok sayıda Selçuklular dönemine ait yapılar yer almaktadır. Ayrıca ilçe bünyesinde yer alan Ozmuş, Dağkuzören, Peçenek ve Yahşihan köyleri Selçuklu dönemine ait beylerin isimlerini taşımaktadır. Birçok dini kişiye ait türbelerin yer aldığı ilçe merkezi ve köylerindeki tarihi yapılar günümüze kadar korunarak gelmektedir.Ekonomik gelir kapsamında baktığımız ilçe genelinde ise çoğunluk tarım üzerine verilen faaliyetlerle karşımıza çıkmakta. İşsizlik oranı yüksek olduğundan ötürü 1965 yılındaki sayım oranı 19.596’dan 2015 yılında TÜİK tarafından yapılan araştırmalarca 6.479 kişinin kaldığı bilinmektedir. Göç etmeyen halk kısmı ise genellikle tarıma yönelik faaliyetlerde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra az sayıda olsalar da hayvan yetiştiriciliği üzerine de çalışmalar görülmekte. İlçenin gelişmesini ve tarihi değerlerin korunmasında büyük bir titizlik gösteren Çamlıdere Belediyesi aynı zaman’da ilçenin özellikle de genç kesimlerine ait kişilere her sene farklı çalışma alanlarına yönelik istihdamlar vermektedir. Böylelikle hem ekonomik düzen sağlanmakta hem de göz etme durumunun önüne geçilmektedir.

Çamlıdere Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Çamlıdere Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Çamlıdere Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ