Büyükorhan Belediyesi İş Başvurusu

Bursa Büyükorhan Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Büyükorhan Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Büyükorhan ilçesi Bursa iline bağlı bir kazamızdır. Tarihi dokusu ve yeşil doğa güzellikleri ile bilinen Bursa ilçelerinin şehveti bu ilçede de yer almakta. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin geçmişi M.Ö. 1000’li yıllara kadar dayanmaktadır. İlçenin antik bir kent yapıda olması gerek turizm, gerek ise farklı alanlara yönelik kanallar açmaktadır. İlçenin bilinen en eski ismi “Atranos” olarak bilinmekte. Daha önceleri Tekfurluğu topraklarına ait olan bir bölge içerisinde yer alan ilçe 1321 yılında Orhan Gazi tarafından fethedilerek Osmanlı topraklarına dahil edilmiştir. Orhan-ı Kebir olarak anılmaya başlanan ilçe günümüz ismi olan Büyükorhan adıyla bilinmektedir. Daha önceleri Orhaneli ilçesine bağlı bir nahiye olan Büyükorhan, 1967 yılında belediyelik alan ilçe 1987 yılında ise çıkarılan kararname doğrultusunda “ilçe” statüsüne erişmiştir.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin başlıca geçim kaynakları arasında ilk sırada tarım gelmektedir. Tarımsal alana dayalı faaliyetler içerisinde elverişli arazilerde yetiştirilen ürünler genellikle sebze ve meyve ağırlıklı olmakta. Bunların yanı sıra buğday ve tahıl ürünler üzerine de etkili bir işleyiş gösteren ilçe halkı aynı zaman’da küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine de oldukça iyi bir performans göstererek ilçenin genel ekonomik yapısını oluşturmaktadır. Tüm bunların yanı sıra ilçenin modern bir hale gelmesinde ve aynı zaman’da ilçenin yerel idari işlerinin yönetilmesinde başrol oynayan Büyükorhan Belediyesi, her sene farklı çalışma alanlarına dayalı birçok farklı pozisyonda çok sayıda kişiye istihdam sağlamaktadır.

Büyükorhan Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Büyükorhan Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Büyükorhan Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ