Bursa Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Bursa Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin en eski belediye yapılandırılmalarından biri olan Bursa şehrimiz Osmanlı döneminden bu yana yönetilen önemli Sancaklardan biri olarak çok eski bir tarih yapısına da sahiplik eden şehirlerimizdendir. Belediyecilik alanında asıl olarak ilk etapta Türkiye’nin ilk belediye kuruluşu 1857 tarihinde İstanbul’da kurulmuştur. 1 sene içerisinde iyiye giden gelişmeler neticesinde 1867 yılında ise belediye yasası çıkartılarak Türkiye coğrafyasında yer alan tüm şehirlere belediyecilik yasalarının uygulanması ön görülmüştür. Bu tarihte ise sadece Bursa’da 3 farklı belediye kurularak faaliyetlerinin başlanmasına karar verilmiştir. Bursa Belediyesi’nin resmiyetteki ilk belediye başkanı Sadrettin Efendi’dir. 1912-1914 seneleri arasında Belediye Reisliği yapan Sadrettin Efendi’den Cumhuriyet’in kurulduğu tarihe kadar toplam’da 10 belediye başkanı görev yapmıştır. Cumhuriyet kurulduktan sonra 1987 yıllarına kadar Bursa’da toplam’da 32 belediye başkanı görev yapmış ve 1987 yılında ise Bursa Belediyesi “Büyükşehir” statüsüne erişerek karar kılınan 14 ilden biri olarak Bursa Büyükşehir Belediyesi unvanına kavuşmuştur.1987 senesinde çıkarılan yeni yasa gereğince Bursa Büyükşehir statüsüne geçtikten hemen sonra Bursa Ovası’nda yer alan birçok köy belediye sınırlarına girerek kent merkezine bağlı olarak işleyiş içerisine girmiştir. Günümüzde modern bir bina içerisinde halka hizmet adıyla sürdürdükleri başarılı faaliyetler neticesinde şehrin muazzam bir görünüme kavuşmasını ve tarihi hiçbir dokuya karışılmadan yeşil bir şehir inşasına imza atmıştır. Bursa Büyükşehir Belediyesi aynı zaman’da birçok kişinin istihdam görmesini sağlayarak ülke ekonomisine de ciddi katkılarda bulunmuştur.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Bursa Büyükşehir Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ