Burhaniye Belediyesi İş Başvurusu

Balıkesir Burhaniye Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Burhaniye Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ege Denizine bakan ve Balıkesir’in bir ilçesi olan Burhaniye, doğa manzaraları ve tarihi kalıntıları ile muazzam antik bir ilçe yapısına sahip olmaktadır. Zeytincilik ve zeytinyağı üretimi üzerine ülkemizin en verimli ilçelerinden biri olan Burhaniye ilçesinde birçok farklı alana yönelik faaliyetler var olmaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede toplamda 57.090 kişi yaşamını sürdürmektedir. Tarihi açıdan baktığımız ilçenin geçmişi ilk çağ dönemlerine ait kalıntılarla gün yüzüne çıkan dünyanın ilk yerleşim alanlarından biri olduğu kanısına varılmıştır. Yapılan kazı çalışmaları ve var olan tarihi eser yapıların araştırılmasıyla birlikte M.Ö. 4000’li yılları dolayına giden ilçe geçmişi birçok devletin egemenliği altına girmiş olup, aynı zaman’da birçok medeniyete de ev sahipliği yaparak tam bir kültür merkezlerinden biri olmuştur.Ekonomik gelir durumuna baktığımız ilçede ilk etapta sanayi alanına yönelik faaliyetler gelmektedir. 18 farklı zeytinyağı fabrikasının yer aldığı ilçede çok sayıda kişi iş imkanı bulmuş ve çalışmalarını bu yerlerde sürdürmeye devam etmektedir. Salça, zeytin ve benzeri mevsimlik üretim fabrikalarında da bulunan çalışan sayısı oldukça fazla olmakta. Gelir kaynaklarından diğerleri arasında yer alan ticaret ve turizm ağı da ilçenin ekonomik gelir kaynağını oluşturan iki önemli etken olarak bilinmektedir. Birçok kişi bu alanlarda istihdam görmekte olup, refah seviyesi yüksek bir ilçemiz olmaktadır. Tüm bunların yanı sıra ilçenin modern bir halde olmasını sağlayan Burhaniye Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik birçok kişiye istihdam sunmaktadır.

Burhaniye Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Burhaniye Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Burhaniye Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ