Anasayfa / Ek İşler Ocak 14, 2017

Burdur Ek İş İlanları

Burdur’da evde yapılabilecek ek iş ilanları hakkında bilgiler. Haberimizin alt kısmında güncel ilanlar bulunmaktadır, bu ek iş ilanlarından size uygun olanlara başvuru yapabilirsiniz.

Ege bölgesinde, Muğla, Antalya, Denizli, Afyon, Isparta illeri ile komşu olan ve yüzölçümünün % 35 i ormanlarla kaplı olan bir kentimizdir. Akdeniz iklimi özellikleri görülse de karasal iklim özelliklerini de zaman zaman yaşamaktadır.

Burdur halkın çok yönlü üretkendir ve denize kıyısı olmasa da hem ege hem de Akdeniz’e çok yakın olup balıkçılıkla bile uğraşmaktadırlar. Maden çıktığı halde halkı madencilik yapmayı tercih etmemektedir. Halı dokumacılığı nesilden nesle aktarılmaktadır.

Burdur Ekonomisi
Burdurun ekonomi tarıma dayanmaktadır, çünkü halkın % 75 i tarım, hayvancılık, balıkçılık ve ormancılıkla uğraşmakta ve geçimlerini sağlamaktadır. Tarım ürünlerinden buğday, arpa, çavdar, mısır, şeker pancarı, nohut, anason, soğan, patates, haşhaş en çok yetiştirilenlerdendir. Anasonun en çok yetiştirildiği yer ise Muğla’dır. Meyvecilik, sebzecilik, bostan, üzüm bağlarının yanında Ağlasun’da gül yetiştiriciliği yapılmaktadır. Koyun, sığır ve kıl keçisi yetiştirdikleri hayvanlardır. Ayrıca; Tavukçuluk, arıcılık gibi üretime katkı sağlayan yetiştiricileri de vardır.Tarım, hayvancılık, arıcılık, kümes hayvancılığı, gül yetiştiriciliği, halı dokumacılığı, dericilik ve bakır işçiliği halkın en çok uğraştıkları işlerdir. Burdur ili bulunduğu konum itibari ile komşu illerin etkisinde kalarak çok yönlü üretken ve yetiştiricilik özelliklerine sahiptir. Örneğin Isparta’dan gül ve halı, afyondan haşhaş, Denizli’den dokumacılık, Antalya ve Muğla’dan balıkçılığı öğrenmeleri gibi

Sanayi hızla gelişmektedir. Burdur şeker fabrikası, et ve balık kurumu, süt endüstrisi kurumu, traktör fabrikası gibi çok sayıda fabrika ve atölyeler bulunmaktadır. Gül yağı sanayi Isparta’dan sonra 2. sıradadır. Ayrıca, linyit ve manganez çıkartılmaktadır ve bakır işçiliği önemlidir.

Burdur’da Evde Yapılabilecek İşler
İlk sırada halı dokumacılığı gelmektedir ve pek çok evde küçük çapta da olsa bir halı tezgâhı bulunmaktadır.

Aktif Ek İş İlanları
– Evde makale yazarak para kazanmak isteyenler buraya tıklayarak ek iş başvurusu yapabilirler.

Not: Burdur’da ek iş imkanı olduğunda alt kısımda yorumlar bölümünde vermiş olduğunuz e-posta adresine editörlerimiz tarafından mail atılacaktır.Konu İle İlgili Görseller
Burdur Ek İş İlanları
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap