Anasayfa / Belediyeler Ağustos 23, 2016 101 okunma

Burdur Belediyesi İş Başvurusu

Burdur Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Burdur Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Burdur gerek güzelliğiyle gerek ise çok eski bir tarihe sahip olmasıyla bilinen nadide şehirlerimizden biridir. Tarih boyunca sayısız medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Burdur, aynı zaman’da birçok kavimin geçişlerine tanıklık etmiştir. Türklerin eline ilk olarak Malazgirt Savaşı’nda geçen Burdur şehri, Ged çağı olarak adlandırılan eski çağlardan kalma ismi Psidya olarak adlandırılırdı. Sonraki tarihlerde ise Anadolu Selçuklu Devleti’nin eline geçen Burdur, sonrasında ise Hamitoğulları’nın egemenliği altın geçmiştir. 1391 yılında Yıldırım Beyazıt tarafından Osmanlı topraklarına katılan şehir bugünkü Cumhuriyet tarihine kadar gelmektedir.Birçok savaşa ve medeniyete şahit olan Burdur şehir gerek tarihi gerek ise muazzam doğal güzellikleri ile bilinmektedir. 70’li yıllarda yapılan araştırmalar neticesinde Burdur şehrinin M.Ö.’de var olduğu ve tarihi Yenitaş döneminden daha eski olduğu belirtilmiştir. Günümüzde bu doğal zenginlikleri korumak, muhafaza etmek ve daha modern bir şehir yapılandırmasında katkıda bulunan devlet kuruluşları ve yerel yönetimler Burdur’un gelişmiş bir şehir olması adına tüm çalışmalarını günümüzde de sergilemeye devam etmektedir. Çoklu dil yaşantısına sahip birçok din ve dilden insanın bulunduğu bu topraklarda işsizlik oranı git gide düşmektedir. Özellikle de Burdur Belediyesi tarafından kendi himayesinde veya aracı olarak desteklediği birçok kuruluş çatısı altında özellikle de gençlerin istihdam görmesini sağlamaktadır. Burdur Belediyesi birçok kişiye bu kapsamda istihdam sağlamış ve ülke ekonomisine destek olmuştur.

Burdur Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Burdur Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Burdur Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Burdur Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap