Anasayfa / Belediyeler Ekim 14, 2016 33 okunma

Buharkent Belediyesi İş Başvurusu

Aydın Buharkent Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Buharkent Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Jeotermal enerji santrali ve sıcak suyu ile ünlü olan Buharkent ilçesi Aydın’a bağlı bir kaza olmaktadır. Daha önceleri Kuyucak ilçesine ait bir bucak olan Buharkent, gelişmesiyle birlikte 1987 yılında çıkarılan kararname sonucu “ilçe” statüsüne erişmiştir. Ticari bakımdan oldukça iyi bir seviyeye sahip olan Buharkent’te 2015 TÜİK verilerine göre toplam’da 12.505 kişi yaşamını sürdürmektedir. İlçenin genel toprak coğrafyası Menderes Vadisi’nde yer almaktadır. Tarihi kapsamda baktığımız ilçenin genel yapısı oldukça büyük bir geçmişe dayanmakta olup, birçok devlet tarafından yönetilmiş ve birçok medeniyet ev sahipliği yapmıştır.Ekonomik gelir düzeyinin tamamen tarıma dayalı olduğu ilçe genelindeki insanların büyük bir kısmı tarımsal faaliyetlerle gelir kaynaklarını oluşturmaktadır. Tarımsal alanda yapılan çalışmalar neticesinde birçok kişi pamuk, incir, üzüm, zeytin ve buğday üzerine sürekli olarak üretim halinde olmaktadırlar. Elverişli toprakların ilçe genelinin büyük bir kısmında yer almasından ötürü nüfusun büyük bir kısmı bu alana yönelik işleyiş gösterirken, hatırı sayılır bir nüfus kısmı ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık üzerine uğraş vermektedir. İlçeye bağlı olan Kızıldere köyündeki Jeotermal alanı Türkiye’nin ilk Jeotermal santralini oluşturmakta olup, gelir seviyesine destek olmaktadır. Tüm bunların yanı sıra ilçenin gelişmesinde büyük bir rol üstlenen Buharkent Belediyesi aynı zaman’da her sene farklı alanlara yönelik öncelikli olarak genç kesimlere çok sayıda istihdam sunarak kendilerine iş imkanları sunmaktadır.

Buharkent Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Buharkent Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Buharkent Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Buharkent Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap