Bucak Belediyesi İş Başvurusu

Burdur Bucak Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Bucak Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Burdur iline bağlı olan Bucak ilçesi şehir merkezine yaklaşık olarak 44 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Komşuları içerisinde Antalya ili de bulunan Bucak kazası ayrıca Sütçüler, Ağlasun ve Çeltikçi ilçeleri bulunmaktadır. Tarihi değeri kadar doğa güzelliklerine de sahip olan ilçe engin dağlara ve harika ovalara sahip olmaktadır. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçe birçok devlet tarafından hüküm altına alınmış bir bölgede yer almaktadır. Günümüze kadar birçok devletin egemenliği altında duran ve çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan ilçenin bilinen en eski tarihi ise Likya Krallığı’na ait olmaktadır. Yapılan kazı çalışmaları neticesinde elde edilen bilgiler bu doğrultuda yer almaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan toplam kişi sayısı ise 64.783 olmakta.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin başlıca gelir kaynakları arasında çiftçilik gelmektedir. Tarımsal alana yönelik faaliyetler %78’lik bir gelir payını sağlamakta. Diğer gelir kaynakları arasında ise oto tamircilik, nakliye ve çeşitli fabrikalardan oluşmaktadır. İlçede çimento ve mermer fabrikaları yer almakta ve bu sayede birçok kişi ekmeğini bu kapıdan sağlamaktadır. Küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliğinin de günümüzde halen iyi bir potansiyelde işlendiği ilçenin bu kapsamda refah seviyesi yüksek olmaktadır. Tüm bunların yanı sıra daha modern bir ilçe yapısının var olmasında, ayrıca tarihi eserleri koruyarak günümüze dek taşınmasında büyük rol oynayan Bucak Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik özelliklede genç kesimlere çok sayıda istihdam sunmaktadır.

Bucak Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Bucak Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Bucak Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ