BTK İş Başvurusu

Bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu bağımsız otorite olması ve telekomünikasyon şirketlerini denetlenmesi amacıyla 2000 yılında kurulmuştur. Üzerine birçok çıkarılıp düzenlemeler yapılsa da iştiraklerine devam etmektedir.

Kanunlar çerçevesinde görevlerini yerine getirme yetkilerini kullanmak üzere kamu tüzel kişiliği olan özel bütçeli başkanlık teşkilatıdır. Başkanlardan oluşur ve en üst amir kurul başkanıdır. Tüm yetki başkana aitken başkan yetkisini yazılı olarak devretme hakkına sahiptir. Başkan, ikinci başkan ve kurul üyeleriyle birlikte 7 üyeden oluşmaktadır BTK kurum çalışanları kadro karşılığında sözleşmeli olarak çalışmaktadırlar 657 tabiidirler.

Toplam 7 tane bölge müdürlüğü bulunan kurumun amaçları; yeni teknolojilerin, uygulamaların faydalarını herkesin eşit olarak yararlanabilmesi, paylaşılan bilgilerin mahremiyete özel hayatın korunması amaçlanmaktadır. Kurum 2013 yılında resmi gazete de yayınlanan 6475 sayılı kanun kapsamından posta sektörü artık düzenlenme ve denetlenmesi konusunda bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu yetkili sorumlu olmuştur. Bunun yanı sıra elektronik haberleşme sektöründen sorumlu olan kurum rekabetçi bir ortam oluşturmak, rekabetin düzeyli bir şekilde olmasını sağlamak, yerli yabancı yatırımların yapılmasını teşvik etmek. Sektörün büyümesini sağlamak. Ülkemizin sağlamış olduğu kaynakları ve imkanların sağlıklı bir şekilde kullanımın sağlanması. Verilen hizmetlerin yaygınlaşması, herkesin adaletli bir şekilde eşit hizmetlerin alınmasını sağlamak. Tüketicilerin haklarının ve sunulan imkanların korunması ve eşit davranılması hedeflenmekte. Sektörlerin sağlıklı ve uzun ömürlü olması amaçlanmaktadır bu doğrultuda BTK hizmet vermektedirler.

BTK İletişim Bilgileri
Adres; Yeşilırmak Sokak No: 16 Demirtepe 06430 ANKARABTK Kariyer Olanakları
BTK insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda BTK’da kariyer yapabilirsiniz. BTK insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ