Bozüyük Belediyesi İş Başvurusu

Bilecik Bozüyük Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Bozüyük Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Bilecik ilinin bir ilçesi olan Bozüyük kazası günümüz Türkiye illerinin birçoğundan nüfus ve ekonomik olarak üstün olmaktadır. Ayrıca ilçe, Bilecik ilinin ekonomik, siyasi ve sosyal açıdan kalbi konumunda yer alıp tüm ilinin genel kapsamını oluşturmaktadır. İlçe ismini 1890 yılında Ankara-İstanbul demir yolu yapımı esnasında keşif edilen Bozüyük Höyüğünden almakta. Harika bir doğa manzarası ve tarihi bir konumda yer alan ilçe bu kapsamda da oldukça önemli bir yere sahip olmaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan toplam kişi sayısı 70.725 olmakta. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin geçmişi M.Ö. 1200’lü yıllara yani Hitit İmparatorluğu’na kadar dayalı olmakta. Sonrasında Frigyalılar, Kimmerler, Lidyalılar, Persler, Büyük İskender ve Roma gibi büyük imparatorluklar tarafından ele geçirilen ilçe günümüz Türkiye Cumhuriyetine miras kalmıştır.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız Bozüyük ilçesi, ülkemizde yer alan 827 ilçe arasında ekonomik sıralama listesinde en gelişmiş 51. Kaza olmaktadır. İlçenin genel ekonomisi sanayi ye dayalı olmaktadır. İkisi küçük bir de büyük bir organize sanayi sitesine sahip olan ilçenin halkı bu kapsamda ekonomik gelirlerini sağlarken, halkın büyük bir kısmı ise tarıma dayalı elverişli topraklarda üretim yaparak bunu gerçekleştirmektedir. Tüm bunların yanı sıra ilçe de küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine de faaliyetler yürütülmektedir. Ayrıca ilçenin modern bir hale dönüşmesini sağlayan Bozüyük Belediyesi aynı zamanda farklı çalışma pozisyonlarına dayalı birçok alanda istihdam sunarak ilçe ekonomisini yükseltmekte.

Bozüyük Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Bozüyük Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Bozüyük Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ