Anasayfa / Belediyeler Ekim 14, 2016 31 okunma

Bozdoğan Belediyesi İş Başvurusu

Aydın Bozdoğan Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Bozdoğan Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Aydın’a ait bir ilçe olan Bozdoğan, ilin deniz görmeyen kısmında yer almakta olup, konum olarak oldukça iyi bir düzeyde yer alan Nazilli ilçesine 30 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan sayısı toplam’da 34.237 kişi olmaktadır. İlçe’de toplamda 41 adet köye ve 1 adet belde bulunmakta. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçenin Bozdoğan Aşireti tarafından kurulduğunu görmekteyiz. Daha eski tarihlere gittiğimizde ise M.Ö. 4000’lere kadar uzanan tarihi ile birçok devletin egemenliğinde yer alan bir bölgede yer aldığı görülmekte. Antik bir bölge himayesinde yer alan Bozdoğan ilçesi birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir konuma sahip olmaktadır.Ekonomik gelir seviyesine baktığımız ilçenin refah seviyesi oldukça yüksektir. Neredeyse hiç göç vermeyen bir ilçe olarak bilinen Bozdoğan, tarih boyunca birçok farklı ticaret kapısına ev sahipliği yapmıştır. Ticari kapsamda birçok işletmenin olduğu ilçede Adnan Menderes Üniversitesi’ne ait olan Rasim Menteşe Kampüsü yer almaktadır. Halkın önemli bir kısmı tarımsal alana yönelik faaliyetlerde bulunurken, bir diğer kısmı ise genellikle küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine çalışmalarını sürdürmektedirler. Tüm bunların yanı sıra ilçenin modern bir hale gelmesini sağlayan Bozdoğan Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik özellikle de genç kesime istihdam sunarak ilçenin işsizlik oranını düşürmekte ve gelir seviyesinin daimi olarak yüksek tutulmasına özen göstermektedir.

Bozdoğan Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Bozdoğan Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Bozdoğan Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Bozdoğan Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap