Borçka Belediyesi İş Başvurusu

Artvin Borçka Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Borçka Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Artvin iline bağlı olan Borçka ilçesi tarihi dokuları ile kendini ön plana çıkaran bir güzelliğe sahip olmaktadır. Karadeniz Bölgesi’nin en nadide ilçelerinden biri olan Borçka kazası, Hopa, Murgul, Şavşat ilçelerine komşuyken, aynı zaman’da Gürcistan ülkesine de sınır komşuluğumuzun en yakın ilçelerinden biri olmaktadır. 2015 TÜİK verilerinin istatistiklerine göre ilçede yaşayan toplam kişi sayısı 22.293 kişi olmaktadır. Tarihi kapsam’da ele aldığımız ilçenin genel yapısı M.Ö. 2000’lere kadar dayandığı yapılan kazı çalışmalar ve antik taş yapıtlardan bilinmektedir. Tarihi geçmiş boyunca birçok farklı devletin hüküm sürdürdüğü bir bölgede yer alan Borçka ilçesi bu kapsamda ülkemizin tarihi açıdan önemli bir konumda yer aldığını söyleyebilirsiniz.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçe eski zamanlardan günümüz yakın tarihine kadar çömlekçiliğiyle meşhur olan bir ilçemizdi. Günümüzde ise bu sektörün azalması ve farklı küçük ticaret atılımların başlamasıyla farklı alanlara yönelik gelir kaynakları elde edilmeye başlanmıştır. Küçük ölçekli fındık ve çay işletmeciliği üzerine faaliyet gösteren halkın bir kısmı da tarımsa alana yönelik faaliyetler sürdürerek çeşitli besin kaynaklarının üreticiliğini yapmaktadır. Ayrıca ormancılık alana sahip olmasından ötürü marangozluk işinde de oldukça büyük bir rağbet görülmektedir. Tüm bunların yanı sıra ilçenin tarihini koruyan ve modern bir hale gelmesinde büyük işleyiş gösteren Borçka Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik özellikle de genç kesimlere çeşitli pozisyonlarda istihdam sunmaktadır.

Borçka Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Borçka Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Borçka Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ