Anasayfa / Belediyeler Eylül 18, 2016 65 okunma

Bolvadin Belediyesi İş Başvurusu

Afyonkarahisar Bolvadin Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Bolvadin Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin gerek kültürel gerek ise tarihi dokularını halen üzerinde barındıran Afyonkarahisar şehrine bağlı olan Bolvadin ilçesi, doğal manzaraları ve aynı zaman’da eskiye dayalı geçiş tarihi ile cennet ilçelerimizden biri olmaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçe bünyesinde toplam’da 44.550 kişi yaşamını sürdürmekte. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçenin 10.000 yıllık çok eski bir tarihini ortaya çıkan bulgularla görebilmekteyiz. Arkeologların test neticelerinde antik bir şehir yapısının ortaya çıktığı Bolvadin ilçesi Anadolu’nun en eski yerleşim alanlarından biri olarak belirtilmiştir. Roma ve Bizans dönemlerinde de büyük bir üne sahip olan Bolvadin ilçesi birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.İlçenin genel ekonomik kaynaklarına baktığımızda genel olarak ilçenin tamamı ormanlık, göl ve çaylardan oluşmaktadır. Buna hitaben birçok ormanlık arazi ve gölün olduğu ilçede halk ormancılık ve balık üzerine geçimlerini sağlamaktadırlar. Ekonomik manada balıkçılığın daha revaçta olduğu ilçe halk tarafından sazan ve turna balıklarını tutarak geçimlerini sağlamakta. Aynı zaman’da ilçeye bağlı birçok köy halkının da bu göllerden elde ettikleri balıklar sayesinde geçim kaynaklarını sağladıkları görülmektedir. Ormanlık arazilerin fazla olduğu ilçede belir bir nüfus ise odunculuk üzerine gelir kaynağı sağlamakta. Tüm bunların yanı sıra şehrin genel tarihi dokusunu koruyan ve gelişimine katkı sağlayan Bolvadin Belediyesi, aynı zaman’da birçok kişiye her sene farklı alanlara yönelik çeşitli pozisyonlarda istihdam sağlamaktadır.

Bolvadin Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Bolvadin Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Bolvadin Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Bolvadin Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap