Anasayfa / Belediyeler Ağustos 22, 2016 87 okunma

Bolu Belediyesi İş Başvurusu

Bolu Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Bolu Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Antik çağlara ait olduğu bilinen Bolu şehri ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nde bulunan harika şehirlerinden biridir. Yapılan incelemeler ve kazı çalışmaları neticesinde ortaya çıkan bulgulara dayanaraktan şehrin ilk halkı “Bebrikler” olarak bilinmektedir. O zamanki ismiyle Bebrikya diye adlandırılan Bolu’ya M.Ö. 8. Yüzyılda batı bölgelerinden gelen Bithynialılar yerleşmiştir. O zamanki yerleşme yerleri olarak bilinen Kienos-Prusias (Konuralp) ve Bithynion (Bolu) olarak bilinen yerleşkeler o zamanlarda Büyük İskender’in öldüğü tarihlere den gelen Bolu şehrinde Bitinya Krallığı kurulmuştur. Sonrasında Romalılar ve Bizanslar arasında el değiştirmece yaşayan şehir Bizanslıların eline geçtikten sonra ortaya çıkan Anadolu Selçukları ile arasında el değiştirme olayları yaşanıldı. Osman Gazi tarafından ele geçirilen şehir Osmanlı topraklarına katıldıktan sonra İsfendiyaroğulları tarafından istilaya uğrayarak ele geçirilir. Sırası ile birçok uygarlık ve krallık tarafından istila edilerek ele geçirilen Bolu şehri son olarak Osmanlı, Osmanlı’dan da Cumhuriyet’e miras olarak kalmıştır.Günümüzde birçok farklı değişikliklerin yaşandığı ve her dinden her dilden insanın kardeşçe yaşam sürdüğü harika şehir Bolu’da gerek devlet kurumları gerek ise yerel yönetimler tarafından birçok değişiklik sağlanarak ülkenin modern ve çağdaş bir seviyeye ulaşılmasına destek olunmuştur. Özellikle de işsizlik oranın git gide düşmesi şehrin yerel yönetimini elinde barındıran Bolu Belediyesi tarafından birçok kişiye istihdam konusunda yardımcı olmasıyla insanların yaşam olanakları daha da artmıştır.

Bolu Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Bolu Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Bolu Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Bolu Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap