Anasayfa / Ek İşler Mayıs 7, 2015 673 okunma

Bitlis Ek İş İlanları

Bitlis evde ek iş imkanları. Ek iş arıyorum ve yapmak istiyorum diyenlere, evlerde hafta içi ya da hafta sonu yapabilecekleri mandal, boncuk, paketleme, kalem, nikah şekeri gibi ek işler hakkında bilgiler…

Bu makalede bölgenin öne kültürel yönden çıkan bir ili olan Bitlis hakkında bilgi verilmesi düşünülmüştür.

Bitlis Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan gelişmekte olan bir ilimizdir. Bölge iklimi özellikle kış aylarında oldukça sert ve soğuk olduğu için bölge halkı genellikle hayvancılıkla geçimini sağlamaktadır. Tarım olanakları kısıtlıdır. Gelişmekte olan doğu illerinden birisi olan Bitlis’in en önemli ilçesi Tatvan’dır. Tatvan Gölü ile ünlüdür.

Bölgede iklim şartları zor ve elverişsiz olduğu için bölge halkı genellikle hayvancılıkla ilgilenir. Geçimini hayvancılıktan sağlayan bölge gelişmiş sayılmaz. Sanayi bakımından gelişme göstermeyen il, yeterli yatırım sağlanmadığı için sanayide gelişememiş bir ildir.

Bitlis Ekonomisi
Her ne kadar Türkiye’nin en gelişmekte olan bölgelerinden olsa da kültür ve medeniyet alanında ise Türkiye’nin en gelişmiş bölgesidir. Bunu yapılan arkeolojik çalışmalar desteklemekte olup çeşitli yurtiçi ve yurtdışı müzelerinde sergilenmektedir.Bitlis’in ekonomik yapısı gelişmekte olan bir il için ileri düzeylerde sayılamaz. Erkek nüfusunun ekonomiye katkısı bayan nüfusuna göre çok daha fazladır. İl içersinde istihdam son yıllarda küçük çaplarda gelişme göstermektedir. Bu nedenle il çapında ekonomik gelişim her yeni gün daha iyiye gitmektedir.

Bitlis’te Evde Yapılabilecek İşler
Evden Çanta Örerek Kazanç Elde Etme; Bitlis ve çevresi illerde erkeklerin istihdama katkısı kadınlara göre daha fazladır. Bu nedenle yörede kadın girişimciler çok dikkat çekmektedir. Kadın girişimci için devlet çeşitli katkılar sağlamaktadır. Bölge çevresinde kadınların evden kazanç sağlayacağı işlere teşvik edilmesi gerekmektedir. Evden çanta örerek kazanç ele etmek bu yöntemlerden sadece birisidir. İster makrome, ister bez çantalar tasarlayıp satışı ile ciddi gelirler elde edilebilir.

Ek iş ilanı veren firmalar alt kısımdan yorum bölümünden iş ilanlarını ücretsiz yayınlatabilirler.
Konu İle İlgili Görseller
Bitlis Ek İş İlanları
Etiketler
Yorumlar

Yazıya 4 yorum yapılmış.

 1. Aylin çetin Ocak 17, 2016

  Bitlis merkez de oturuyorum iş arıyorum.

 2. ayşe Şubat 27, 2016

  Bitlis merkezde kalıyorum evde davetiye paketlerim mandal paketlerim kına paketlerim vs gibi seyler yaparm lütfen sizden haber bekliyorum

 3. Ozlem Mart 3, 2016

  Tatvan da oturuyorum, evde ek iş yapmak istiyorum.

 4. Eslem Nisan 1, 2016

  Tatvan’da oturuyorum, iki cocugum var. Evde is yapmaya ihtiyacim var, ne olursa yaparim.

Yorum Yap