Anasayfa / Belediyeler Ağustos 22, 2016 63 okunma

Bitlis Belediyesi İş Başvurusu

Bitlis Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Bitlis Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Kaleleri ve İslami eserleriyle bilinen Bitlis ilimiz birçok tarihçi tarafından verilen bilgiler doğrultusunda tam emin olmamakla birlikte 5000 ile 7000 yıllık bir tarih geçmişine sahip olduğu belirtilmekte. Yapılan kazı ve arkeolojik çalışmalar neticesinde ortaya çıkan bulgular şehrin 5000 yıldan daha fazla bir tarihe sahip olduğu izlenimini vermekte. Gerçek tarihinin Neolotik Çağ diye adlandırılan Yenitaş dönemine ait olduğu söylense de birçok tarihçi tarafından farklı tarihlerle süslenen bir şehrimizdir. Verimli bir coğrafyaya ait olan şehir çevresindeki önemli illerle Doğu Anadolu’nun nadide şehirlerinden biri olarak karşımıza çıkmakta. 1891 yılında Osmanlı tarafından yapılan nüfus sayımında 75.760 kişinin yaşadığı şehirdeki potansiyelin büyük bir çoğunluğunu 44.467 kişi ile Kürt ve Türkmenler tarafından oluşturulduğu bilinmektedir. O dönemde yapılan nüfus azınlığı ise en yüksek kişi 30.445 kişi ile Ermeniler tarafından oluşturulduğu bilinmekte.Şehrin genel yapısı plato ve dağlardan oluştuğu için hayvancılık konusunda oldukça verimli topraklara sahip olan Bitlis ilimizde işsizlik oranı da eski tarihlere göre git gide daha da azalmaktadır. Bunun nedeni ise Cumhuriyet’in kurulmasından sonra şehirlerin genel yapısı değiştirilerek daha modern ve daha eşit alanda insanların geçimlerini sağlamak amacıyla yapılan çalışmalara bağlıdır. Günümüzde Bitlis Belediyesi başta olmak üzere birçok devlet kurumu ve diğer yerel yönetmenlikler Bitlis’te yaşamakta olan işsizler için istihdam oluşturarak birçok kişiyi iş sahibi etmiştir.

Bitlis Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Bitlis Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Bitlis Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Bitlis Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap