Bingöl Ek İş İlanları

Bingöl evde ek iş imkanları. Ek iş arıyorum ve yapmak istiyorum diyenlere, evlerde hafta içi ya da hafta sonu yapabilecekleri mandal, boncuk, paketleme, kalem, nikah şekeri gibi ek işler hakkında bilgiler…

Tarım alanları dar olsa da çalışkan Bingöl halkı sahip oldukları ormanı değerlendirmekte, canlı hayvan yetiştiriciliği ve tüm yan ürünlerini olumlu değerlendirmektedir. Özellikle dokumacılık konusunda da adını duyurarak dikkatleri üzerine çeken bir ilimizdir. Kara ve demir yoluna sahip olsa da uzun ve çetin geçen kış aylarında ulaşım problemi yaşamakta olduğundan kalkınmada öncelikli illerin arasında ilk sıradadır.

Köylerde el dokuma şal ve kilimler yapılır. Özelikle kiği el dokuma şalları ve koyu renkli geometrik şekilli kilimleri ile meşhurdur. Ayrıca canlı hayvan yetiştiriciliği ve süt ürünleri peynir, kaymak gibi üretirler.Bingöl Ekonomisi
Bingöl ormanları koruluktan ziyade baltalıktır ve Bingöl halkı bu durumdan yararlanır. Tarım alanı dar olsa da buğday, arpa, çavdar, darı, şeker pancarı, sebze, kavun, karpuz, elma, armut, üzüm yetiştirilmektedir. En önemlisi ise hem iri hem de lezzetli olan ceviz üretimidir. Yani Bingöl cevizleri ile ünlü bir kentimizdir. Ayrıca bal ve kaymakları ile de ünlüdür. Hayvancılıkta; koyun, keçi, sığır, arıcılık, kümes besiciliği ve canlı hayvan yetiştiriciliği (kesim için) önemlidir.

Doğu Anadolu bölgemizde, Erzurum, Erzincan, Tunceli, Diyarbakır, Muş illeri ile komşu bir ilimizdir. Nüfusunun % 85 i tarım, hayvancılık ve ormancılıkla uğraşmakta ve geçimlerini sağlamaktadır. Fakat tarım için uygun alanları çok azdır. Bingöl’de sanayi gelişmemiştir. İmalat atölyelerinde ve inşaat sanayisinde çalışanların oranı % 3 ü geçmemektedir.

Bingöl’de Evde Yapılabilecek İşler
Öncelikli olarak kendilerine has geliştirdikleri ve sadece Bingöl’de üretilen desenlerde kilim dokumacılığı yapılır ve bu konuda oldukça meşhur ilçeleri vardır. Ayrıca tarım ve hayvancılık, arıcılık da çok önemlidir. Cevizi kadar bal ve kaymağı ile de ünlü olan bir kentimizdir.

Ek iş ilanı veren firmalar alt kısımdan yorum bölümünden iş ilanlarını ücretsiz yayınlatabilirler.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. pınar diyor ki:

    Bingol merkez de ikamet etmektyim evde ek is istiyorum mandal,davetiye katlama ,kina paketleme ,nikah sekeri vs.gibi bircok isi yapabilirim hem de en kisa sure icerisinde ,becerikli ve sabirliyimdir geri donerseniz sevinirim iyi aksamlar.

  2. muhammet diyor ki:

    Bingöl’de okuyorum, ek iş yapmak istiyorum. Cevaplarınızı bekliyorum.

BİR YORUM YAZ