Bimer İş Başvurusu

BİMER ( Başbakanlık İletişim Merkezi ) 2006 tarihinde kurulan BİMER, aynı yıl Türkiye’de resmi gazetede yayınlanarak faaliyete geçmiştir. Vatandaşların talep, ihbar ve şikayetlerini aracısız bir şekilde başbakanlığa iletebilmesi amacıyla kurulan bir web servisidir. Bu platform aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşları Bilgi edinme hakkı kanunu ve dilekçe hakkı kanunları kapsamındaki haklarını kullanabilmeleri mümkün olmuştur.

Başvuruların Değerlendirmeye Alınabilmesi için Gerekenler; T.C Kimlik numarası, Ad – Soyad, Adres Bilgileri, Dikkat Edilmesi Gereken Bilgilerinin eksiksiz ve doğru olarak girilmesi zorunludur. BİMER’ e telefon veya mektup aracılığı ile başvurabilmekte mümkün olmaktadır. BİMER’e telefon veya mektup vasıtasıyla başvuru yapıldığında sistem tarafından otomatik olarak üretilen başvuru numarası ile yine aynı telefon ve internet aracılığıyla başvuru durumu takip edilebilmektedir.

BİMER Hangi Durumlarda Kullanılır?
Kamu kurum ve kuruluşlarında yaşadığınız sorunlar veya eksiklikler,
Hak talepleriniz,
Bilgi ve belge istekleriniz,
Şikayet ve ihbarlarınız.

BİMER kullanılırken en çok dikkat etmeniz gereken doğru bilgi vermektir. Yasalar gereğince BİMER’ e yanlış bilgi vermek suçtur. Sadece kimlik bilgileriniz değil her türlü şikayetinizin nedenleri ve bildirdiğiniz eksikliklerin gerçekten olması gerekmektedir. 4982 Bilgi Edinme Hakkı Kanunu ve 3071 sayılı Dilekçe Hakkı Kanunu kapsamında başvuru yapabildiğiniz BİMER, belirttiğiniz hak talebi, bilgi ve belge istekleriniz, şikayet ve ihbarlarınız veya eksikliklerle ilgili çalışmalarını tamamlayıp 30 gün içinde sizi sizden istediği iletişim bilgileri vasıtasıyla bilgilendirmektedir.Bimer İletişim Bilgileri
Adres; Başbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Merkez Bina B.Blok P.K.: 06640 Kızılay / Ankara

Bimer Kariyer Olanakları
Bimer insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Bimer’de kariyer yapabilirsiniz. Bimer insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Recai coşkun dedi ki:

  Ben Recai coşkun aydın merkezde oturuyorum. Ameliyat oldum ağır işlerde çalışamaz raporum var, nereye gidiyor isem boş. Kpss puanım yok, orta okul mezunuyum. Kamuya işçi olarak girmemi yardım edin lütfe.n Allah rızası için yardım edin. Aydın il emniyet müdürlüğüne gittim boş kadro olursa beni arıyaçaklar ama bir umudum yok. Evliyim, evim kiradır.

 2. burhan doğandemir dedi ki:

  diyarbakır cengizler caddesi bağlar işlsizim kiracıyım yetk,l,lerin dikatine yardımcı olursanız allah hepinizden razı olsun BÜYÜK TÜRKİYE CUMHURİYETİ BAŞBAKANI SN. Ahmet DAVUTOĞLU hocaya.

 3. burhan doğandemir dedi ki:

  lise mezunuyum evliyim kiracıyım lütfen banada iş bulmada yardım edermisiniz

 4. Sabri şahin dedi ki:

  Samsun Alaçam’da yaşıyorum. Nen köylüyüm, bel düzleşmesi olduğum için çalışırken çok zorlanıyorum. 3 çocuğum var okuyorlar. Eğer imkan varsa eşimle beraber çalışabileceğimiz iş istiyoruz. Ben 42 eşim 40 yaşındayız.

BİR YORUM YAZ