Bilkent Üniversitesi İş Başvurusu

Bilkent Üniversitesi; İhsan Doğramacı’nın kurucusu olduğu Eğitim Vakfı ve İhsan Doğramacı’ya ait olan diğer Sağlık Vakfı ve bunun yanında İhsan Doğramacı Bilim ve Araştırma Vakfı aracılığıyla 20 Ekim 1984 tarihinde eğitim hayatına faydalı olabilmek amacıyla hizmet vermeye hemen bu tarihlerde başlamıştır. 1986 senesinde ilk defa 386 öğrenciyle eğitim ve öğretime başlamak amacıyla bu üniversite, bugün 9 fakülte ve 2 yüksekokul olmak üzere buna ek olarak bünyesinde bulundurduğu 29 lisans ve 51 lisansüstü programı ile, 13.000’den daha da fazla öğrencisi ve 40 farklı ülkeden gelen son derece bilgili ve idealist konumda olan öğretim üyeleriyle dünyaca tanınan bir eğitim ve öğretim merkezi olarak bilinmektedir.

Eğitime bakış açısı ile, öğrencilerin kendilerine has düşünme ve akıllıca karar verebilme becerilerini ve kariyerlerinde ileriye gitmeye yönelik olmalarını sağlamaya çalışmaktadır. Bu özellikler sayesinde, güçlü bir meslek bilgisi ve kendine güvenen ve ileriye her zaman dik olarak bakabilen bir görüşle bütünleştirilmiştir ve öğrencileri yaşamları boyunca daha da ileri başarılara taşımak hususunda üstün çabalarla ileriye doğru götürmeye devam etmektedir. Bilkent Üniversitesi, öğrencilerine diploma sonrası yaptıkları kariyerler için yol göstermek amacıyla 1988 yılında Kariyer Merkezi adı altında bir alan kurmuştur. Türkiye’de bir üniversite olarak bu kadar ileriye dönük hedefler ve bu amaçlar doğrultusunda açılmış ilk üniversite olarak adını yazdırmayı başarmıştır.

Bilkent Üniversitesi İletişim Bilgileri
Adres; Bilkent Üniversitesi 06800 Bilkent/Ankara

Bilkent Üniversitesi Kariyer Olanakları
Üniversite insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Bilkent Üniversitesinde kariyer yapabilirsiniz. Bilkent Üniversitesi insan kaynakları ve kariyer sayfası.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ