Bilen Otomotiv İş Başvurusu

Otomotiv sektörüne 1979 yılında hızlı bir giriş yapan Bilen Otomotiv, perakende yedek parça ticaretinde rakiplerinden sıyrılarak sektöründe üst sıralara yerleşmeyi başaran bir şirkettir. Son yıllarda Fiat, Alfa Romeo, Lancia ve Jeep markalarının bazı hizmetlerini sunarak bu markalara yetkili bayi, Chrysler ve Dodge markalarına da yetkili servislik yapmaktadır. Özellikle son 5 yıl perakende satış yaptıktan sonra aldıkları işler ve talepler doğrultusunda toptan yedek parça işine de girmiştir. Açıldığı ilk yıllarda Tofaş markasının Mersin’deki yedek parça işlerini yapan Opar’ın ana bayiliğini alarak işlerini iyice büyütmüştür.

İlk başlarda Mersin’le sınırlı kalan işleri daha sonra Türkiye çapında yayılmaya başlayınca yeni ortaklıklar kurarak şimdiki yapısına ulaşmıştır. Kurulduğu zaman Oto Bilen ismiyle bilinen şirket, 1990 yılında Bilen Otomotiv ismini alarak kurumsallaşmıştır. Sektöründe öncü olmasıyla beraber işlerini ilerleten Bilen Otomotiv, 1996 yılından itibaren Tofaş’ın yetkili servisi olarak işlerini büyütmüştür. Yeni işlerin gelmesi ve yetkili servis konumuna geçildikten sonra satış hizmetlerini de sürdüreceği 2000 m2’lik kapalı alana sahip yeni bir tesis açılışını gerçekleştirmişlerdir. İstatistiklere göre 1999 ve 2000 yıllarında Tofaş tarafından yapılan anketlere göre yılın müşteri memnuniyeti en yüksek olan otomotiv şirketi seçilmeyi başarmışlardır. Bu yıllarda artan iş hâkimiyeti ve ülke çapında artan işler nedeniyle yeni bir tesis açma işine girmişlerdir. Bu nedenle şuan da faaliyet gösteren 6500 m2’lik yeni entegre tesislerine kavuşmuşlardır.

Bilen Otomotiv İletişim Bilgileri
Adres; Bilen Otomotiv Tic. Ltd. Şti. H. Okan Merzeci Bulvarı No: 449 33090 Mersin

Bilen Otomotiv Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Bilen Otomotiv firmasında kariyer yapabilirsiniz. Bilen Otomotiv insan kaynakları ve kariyer sayfası.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ