Bilecik Üniversitesi İş Başvurusu

Kuruluş tarihi 29 Mayıs 2007 olan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, ilk rektör olan Prof. Dr. Azmi Özcan’ın da atamasının gerçekleşmesiyle Aralık 2007 yılında eğitim ve üniversite sektörüne giriş yapmıştır. İlk kurulduğu zaman Fen-Edebiyat Fakültesi, Sosyal Bilimler Fakültesi, Fen Bilimleri Enstitüsü ve Mühendislik Fakülte’sine sahip olan üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi’ne bağlı olan Osmaneli Meslek Yüksekokulu, Sağlık Yüksekokulu ve Bozüyük Meslek Yüksekokulu’nu kendi çatısı altında toplayarak verdikleri eğitimi arttıran ve daha çok öğrenciye ulaşan bir üniversite haline gelmiştir.

2007 yılında yalnızca 1 fakülte ve 6 meslek yüksekokulundan oluşan Bilecik Üniversitesi, 2008 yılı itibariyle Mühendislik Fakültesi ve Fen-Edebiyat fakültelerine de sahiptir. Mühendislik fakültesinde 5 bölüm bulunmaktadır. Bu bölümler; Makine ve İmalat Mühendisliği, Kimya ve Süreç Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve son olarak Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümleridir. Şuan toplam 772 mühendislik öğrencisine sahip olan okul birbirinden başarılı proje ve hocalarıyla eğitim hayatına devam etmektedir. Sosyal Bilimler enstitülerinde ise yüksek lisans ve doktora öğrencileri oldukça fazladır. Yaklaşık 243 öğrenci bulunmaktadır. Yüksek lisans veren ana dallar ise Elektrik-elektronik Mühendisliği, Fen Bilimleri Enstitüsü, Bilgisayar Mühendisliği ve Makine ve İmalat Mühendisliği bölümleridir.

İİBF ve sağlık fakültelerinin de eklenmesiyle 10 bin öğrenci mevcuduna sahip olan Bilecik Üniversitesi, Türkiye’de yer alan başarılı üniversiteler arasındadır.

Bilecik Üniversitesi İletişim Bilgileri
Adres; Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörlüğü 11210 Gülümbe/BİLECİKBilecik Üniversitesi Kariyer Olanakları
Üniversite insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Bilecik Üniversitesinde kariyer yapabilirsiniz. Bilecik Üniversitesi insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ