Anasayfa / Ek İşler Mayıs 6, 2015 591 okunma

Bilecik Ek İş İlanları

Bilecik evde ek iş imkanları. Ek iş arıyorum ve yapmak istiyorum diyenlere, evlerde hafta içi ya da hafta sonu yapabilecekleri mandal, boncuk, paketleme, kalem, nikah şekeri gibi ek işler hakkında bilgiler…

Bilecik ilinin neredeyse yarısına yakını ormanlar ile kaplanmıştır. Bu da imalat sektöründe kullanılabilecek kereste odunu üretilmesine olanak tanımaktadır. Maden yatakları bakımından zengindir. Kireç taşı bunlardan en önemlileridir. Buradaki mermerler sahip olduğu özellikler ile oldukça kıymetlidir ve aranan niteliktedirler.

Bu ilimize ulaşım oldukça kolaydır. Her bölgeden rahatlıkla buraya ulaşım sağlayabilirsiniz. Ulaşım, demiryolu ve karayolu ile sağlanmaktadır. Tüm bu imkânlar Bilecik’i çok daha değerli bir konuma getirecek önemli özelliklerdir.

Daha çok tarım ve hayvancılık ile geçimini sağlayan bu ilde, son yıllarda özellikle sanayi gelişme göstermeye başlamıştır. Sanayi tesisleri tarım, ormancılık ve seramik ile orantılı olarak büyümektedir. Sanayinin her geçen gün biraz daha gelişmesi yakın bir zamanda önemli sanayi bölgelerinden biri olacağını göstermektedir ve bu gelişme bölgede yaşayanlara da iş imkânı sunmaktadır. Çok fazla sayıda küçük işletmelere sahiptir.Hayvancılıkta son senelerde yavaş yavaş gelişme göstermeye başlamıştır. Şu an için besi hayvancılığı daha fazla gelişmiştir. Arıcılık giderek daha da artmaya başlamıştır. Beslenen hayvanlar koyun, keçi ve sığırdır. Önceki senelerde ipek böcekçiliği çok yaygın olarak yapılırken sonrasında önemini yitirmiştir, ancak günümüzde tekrar önemli bir geçim kaynağı olmaya başlamaktadır.

Bilecik Ekonomisi
Bozüyük’te ormanların birçoğunun yer aldığı ve ekonomisi tarım ile hayvancılığa dayalı olan bu ilimizde önceki yıllarda ipek böcekçiliği yaygın olarak yapılırken, günümüzde artık yalnızca belli köylerde bu gelenek devam ettirilmektedir.
Nüfusunun yarısından fazlası tarımcılık ile geçimini sağlamaktadır. Tarım sektöründe son teknolojik ürünlerin kullanılması oldukça yaygındır. Araziler tarıma elverişlidir ve su yönünden de zengin bir bölgemizdir. Buğday, arpa, mısır, fasulye, nohut yetiştirilen başlıca ürünler arasında yer almaktadır. Kiraz, üzüm, nar, erik yetiştirilen en meşhur meyvelerdendir.

Bilecik’te Evde Yapılabilecek Ek İşler
İletişim ve internet üzerinden gerçekleştirilen tanıtım ve yazarlık işleri yapılmaktadır. Aynı zamanda el becerisine güvenen evden örgü işleri yaparak kazanç sağlayabilir.

Ek iş ilanı veren firmalar alt kısımdan yorum bölümünden iş ilanlarını ücretsiz yayınlatabilirler.
Konu İle İlgili Görseller
Bilecik Ek İş İlanları
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap