Anasayfa / Belediyeler Ağustos 21, 2016 97 okunma

Bilecik Belediyesi İş Başvurusu

Bilecik Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Bilecik Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Marmara Bölgesi’nin güney doğusunda yer alan Bilecik şehri Karadeniz, Ege ve İn Anadolu’nun kesim noktalarında kadar uzanmaktadır. Tarihi bir dokuya sahip olan şehrin bilinen en eski isimleri ise Belekoma ve Agrilion isimleridir. 2014 verilerine göre 209.925 kişilik nüfusa sahip olan Bilecik şehri Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk doğduğu topraklar olarak bilinmektedir. Tarihi yanı sıra ayrıca zengin mermer ocaklarına da sahip olan antik şehir Sakarya ırmağının etrafına kurulan bir kent niteliğindedir. Osmanlı ve eski İslam adamlarına ait bulunan birçok türbeden ötürü gerek yerli gerek ise yabancı turistler üzerine her sene çok sayıda insanın geldiği bu şehir İslamiyet’in en yoğun olan topraklarından birine sahiptir.M.Ö. 3000 yıllarına dayandığı bilinen Bilecik şehri Tunç çağının önemli miraslarından biridir. Bizans İmparatorluğunun elinde olan Bilecik sonrasında Roma İmparatorluğu ve Osmanlı’nın doğuşuyla Osmanlı İmparatorluğunun egemenliğine geçen harika bir şehirdir. Eski tarihçiler Bilecik’in eski isminin kale-sur olduğunu da zaman zaman dile getirmiştir. Günümüze kadar Mısırlılar, Hititler, Frigler, Kimmerler, Lidyalılar, Persler, Makedonyalılar, Bitinya Krallığı, Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu, Emeviler, Abbasiler ve son olarak Osmanlı İmparatorluğu’nun egemenliğe geçen şehir günümüz Türkiye Cumhuriyetine miras kalmıştır. Günümüzde birçok devlet kuruluşu ve yerel yönetimler tarafından gün geçtikçe harika bir şehre dönüşen kent, Bilecik Belediyesi tarafından özen gösterilmekte. Bilecik Belediyesi çalışmaları doğrultusunda sürekli olarak personel istihdam etmektedir.

Bilecik Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Bilecik Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Bilecik Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Bilecik Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap